Polecane Produkty

Zlewy kuchenne – TOP 8 [Polecane Produkty T1M]

Zlewy kuchenne to temat bardzo szeroki, często głęboki oraz przeważnie wielokomorowy. Stąd, by sprostać zadaniu polecenia Wam ciekawych rozwiązań na zlewy kuchenne, wybrałem te podstawowe, te ciekawe oraz te nieco zaskakujące. Zobaczcie, na jakie zlewy kuchenne warto zwrócić uwagę!

Jak wybrać zlew?

Jak Wybrać Zlew Do Kuchni - [Poradnik]
Jak wybrać zlew do kuchni [Poradnik]
Jeśli jesteście jeszcze na etapie, jaki w ogóle wybrać zlew, czym się kierować lub jakie są dostępne opcje, to gorąco Was zapraszam do naszego obszernego poradnika.

Czy zlew będzie u mnie pasował?

W tym wpisie skupiam się już na konkretnych przykładach polecanych przeze mnie zlewów. Ale każdy z nich jest tak naprawdę reprezentantem całej serii. Dlatego, jeśli jakiś zlew Ci się spodobał, to warto wiedzieć, że zazwyczaj występuje on w kilku rozmiarach, dostosowanych do wielkości szafki zlewozmywakowej.

 


Zlewy kuchenne – TOP 6 [Polecane Produkty T1M]


Jak klasyczny, to ten Blanco Lantos 45 S-IF Compact

Nasze propozycje zaczynamy od pozornie prostego modelu, który zaskakuje jednym bardzo płaskim szczegółem, mianowicie super cienką krawędzią. Dzięki temu, przy montażu w blacie laminowanym, tworzy z nim niemalże jednolitą całość.

Sam zlew można również montować w blatach kamiennych oraz kompozytowych, na równi z ich powierzchnią.

 

Dla zakręconych Blanco Rondoset

To jest naprawdę wyjątkowy zlew, a dokładniej – to zestaw, składający się z komory zlewu oraz zewnętrznego ociekacza. Dla jednych może to być długo poszukiwane, niebanalne rozwiązanie, a dla innych – zbyt okrągłe.

 

 Wszystko pod ręką Franke Box Center BWX 220-54-27

Jak już jesteśmy przy niebanalnych rozwiązaniach, to co powiecie na zlew połączony ze schowkiem na przybory kuchenne? Ten zestaw od Franke ma wszystko!

Są jakieś minusy? Z tych drobnych można jedynie zaznaczyć cenę oraz konieczność posiadania odpowiednio dużej szafki na te wszystkie cuda.

 

Temat materiałów kompozytowych na zlewy wałkowałem już we wpisie – Jak Wybrać Zlew. W skrócie chodzi o to, że należy zachować szczególną ostrożność przy zakupie zlewów o nazwach granitowy/kamienny/kompozytowy, ponieważ co producent, to inny skład.

W przypadku bardziej budżetowych rozwiązań, ilość spoiwa w mieszance, z którego wykonano zlew, jest większa od dodatków kamienia. Dlatego takim zlewom bliżej do plastiku niż kamienia. To tak w uproszczeniu.

Niemniej Franke Orion OID to propozycja na w miarę bezpieczne i budżetowe rozwiązanie na zlew kompozytowy, a już z całą pewnością na marketowe zlewy granitowe.

 

Ten twardy kompozyt Franke Basis BFG 611-62

Od modelu powyżej zlew Basis różni się tym, że bliżej mu do kamienia niż do gumy. Ten model jest wykonany z Fragranitu, czyli mieszanki, w której ilość twardego materiału jest większa od spoiwa. Stąd tego typu zlewy są odporne na zarysowania, odbarwiania czy temperatury.

I właśnie dlatego najwięcej nieprzychylnych opinii o zlewach kompozytowych pochodzi od osób, które mylą zlewy z tworzywa przypominającego plastik ze zlewami z tworzywa, których właściwości są bliższe kamieniom.

 

W złocie lub miedzi Teka Flexlinea

A może tak zaszaleć ze złotem? Zlew od Teki występuje w kolorze złota oraz miedzi. Możemy zamontować go pod blatem lub na równi z nim. Czy na złocie będzie widać zacieki? Zapewne. Czy fanom złota to przeszkodzi w kupnie? Zapewne nie.

 

Funkcjonalna ceramika Blanco Etagon 6

Zlew ceramiczny z dodatkowym wewnętrznym rantem, umożliwiający stosowanie wewnątrz komory dodatkowego ociekacza albo deski do krojenia. Funkcjonalna i bardzo ciekawa alternatywa dla akcesoriów typowo nakładanych na zlewy kuchenne.

 

Bo dobry i niedrogi IKEA HAVSEN

Zdziwieni, co robi IKEA w tym zestawieniu? Jeśli szukacie ceramicznego zlewu nakładanego na szafkę, to nie sposób znaleźć lepszego rozwiązania w stosunku ceny do jakości.  Nawet jeśli meble zamawiacie w innym miejscu, a szukacie tego typu rozwiązania, to warto zajrzeć do sklepu IKEA.

Zlewy kuchenne – podsumowanie

To była moja subiektywna lista polecanych zlewów kuchennych. Jak widać, starałem się pokazać różne zlewy w różnych przedziałach cenowych. Warto dodać, że jeśli znajdziecie zlew, który odpowiada Wam wzorem, ale nie wymiarem, to wystarczy sprawdzić inne modele z danej serii. 

Dajcie mi znać, jaki zlew do kuchni wybraliście dla siebie!

 

W artykule znajdują się linki afiliacyjne. Jeśli zrobisz zakupy, korzystając z linków z tego wpisu, to pomożesz nam rozwijać naszego bloga 🙂 Bez obaw! System Ceneo gwarantuje, że cena zawsze będzie dla Ciebie najlepsza, a my cieszymy się, że mogliśmy Ci pomóc!


Przydatne linki

Zlew w kuchni:

AGD:

A może po prostu szukasz pomysłów na kuchnię?

A tu jak kupić kuchnię!

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Julianna

Ja w tej chwili mam niezwykle niepraktyczny zlew w kuchni… nie sposób urządzić mieszkania bez wpadek

Back to top button