Polecane Produkty

3 lodówki do zabudowy do 2500 zł [Polecane Produkty T1M]

Mądre decyzje podejmuje się na chłodno! Dlatego dziś sprawdzimy 3 lodówki do zabudowy do 2500 zł, a każda z nich jest godna polecenia. I choć zabudowane lodówki są często bagatelizowane w procesie wyboru kuchni, to warto poświęcić im uwagę, bo które jak które urządzenie, ale lodówki pracują nieustannie – aż padną 😉 

Lodówki do zabudowy

3 Lodówki Do Zabudowy Do 2500zł [Polecane Produkty T1M]

Lodówki do zabudowy to bardzo wyjątkowa grupa urządzeń, które mają swych bliskich wolnostojących kuzynów, jednak tak naprawdę to różnice są znacznie większe. Dlatego jeśli myślicie, że to takie samo urządzenie, tylko schowane w szafce, to z przyjemnością wyprowadzę Was z tego błędu.

Pomimo standardowej szafy, w której schowamy naszą lodówkę, to same urządzenia mogą mieć różne wymiary, a nawet różne wysokości części chłodziarki i zamrażarki. Ale spokojnie, wszystko będzie pasować!

Zmieszczenie urządzenia wewnątrz szafki wymusiło wiele zmian w ich konstrukcji, która dopiero w ciągu ostatnich lat poprawiła się na tyle, że lodówkom do zabudowy już niczego nie brakuje w porównaniu do urządzeń wolnostojących.

Warto jeszcze dodać, że pomimo standardowej szafy, w której schowamy naszą lodówkę, to same urządzenia mogą mieć różne wymiary, a nawet różne wysokości części chłodziarki i zamrażarki. Natomiast pomimo tych różnic, szafy są standardowe i będą pasować do każdego modelu lodówki, ponieważ wysokość urządzenia wewnątrz szafy możemy regulować. Stąd o dopasowanie szafy do lodówki martwić się nie musimy.

 


Lodówki do zabudowy do 2500 zł – Polecane Produkty T1M


 

1. Electrolux ENN12800AW

1. Lodówka Electrolux ENN12800AW 

Jeśli istniałby plebiscyt na ulubioną lodówkę publiczności, to ten model byłby niekwestionowanym faworytem. Ten model również można znaleźć w słowniku pod hasłem standard. Mógłbym jeszcze napisać kilka chłodnych żartów, ale nie zmienia to faktu, że jeśli szukacie lodówki, która chłodzi i mrozi, a jej stosunek ceny do jakości jest na co najmniej pięć płatków śniegu, to kupujcie w ciemno!

System Low Frost

Niestety, urządzenie nie posiada pełnego systemu NoFrost, więc co jakiś czas przyjdzie nam się zmierzyć z jej rozmrażaniem, w celu usunięcia warstwy lodu. W odróżnieniu od starszego typu urządzeń, ta lodówka ma system Low Frost, który sprawia, że co prawda się oszrania, ale tylko trochę 😉

Jeśli szukacie lodówki, która chłodzi i mrozi, a jej stosunek ceny do jakości jest na co najmniej pięć płatków śniegu, to kupujcie w ciemno!

Najważniejsze cechy

 • Efektywność energetyczna (2010/30/EC):  A+
 • Roczne zużycie energii: 297 [kWh]
 • Całkowita pojemność netto: 277 l
 • Poj. netto chłodziarki (bez zamrażarki): 202 l
 • Pojemność netto zamrażalnika: 75 l
 • Poziom hałasu: 36 dB
 • Sterowanie mechaniczne
 • System Low Frost
 • Sposób rozmrażania zamrażarki: manualne

Specyfikację produktu znajdziesz na stronie producenta: Specyfikacja Electrolux ENN12800AW

Sprawdź najlepszą cenę:

 

2. Amica BK3045.4NF 

2. Lodówka Amica BK3045.4NF Już od pół roku szykuję dla Was urządzenia, które z czystym sumieniem mogę polecić i zawsze w zestawieniu znajduje się „Amcia” 😉 Tym razem nietypowo, bo zamiast rozpoczynać artykuł, to podskoczyła na środek stawki. Jednak jest to w pełni uzasadniony awans.

Ten model posiada pełny No-Frost, sterowanie elektroniczne, wyświetlacz cyfrowy oraz sygnał otwarcia.

System No Frost

Nadal firmę Amica reklamuje „typowy wujek”, ale osobiście uważam, że urządzenia tej firmy swoimi funkcjami coraz bardziej przeganiają renomowanych producentów, pozostając w cenie budżetowych rozwiązań. Lodówki i tak nie będzie widać, więc może warto iść za głosem funkcji, a nie metki i wyjść poza znane standardowe marki.

Regulacja wilgotności

Ten prosty mechanizm regulacji wilgotności posiada bardzo dużo urządzeń, ale nie każdy umie go tak chwalić, jak robi to Grzegorz. Natomiast jeśli w waszej lodówce też jest taki suwak, a nie wiedzieliście, co on robi, to już wiecie 😉

System NoFrost i  sterowanie elektroniczne w cenie budżetowego modelu to największe zalety tej lodówki. A jeśli trochę się wstydzisz „Amci”, to przecież i tak będzie schowana 😉

Najważniejsze cechy

 • Efektywność energetyczna (2010/30/EC): A+
 • Roczne zużycie energii: 297 [kWh]
 • Całkowita pojemność netto: 238 l
 • Poj. netto chłodziarki (bez zamrażarki): 177 l
 • Pojemność netto zamrażalnika: 61 l
 • Poziom hałasu: 39 dB
 • Sterowanie elektroniczne
 • System No Frost
 • Alarm otwartych drzwi

Dokładną specyfikację produktu znajdziesz na stronie producenta: Specyfikacja Amica BK3045.4NF

Sprawdź najlepszą cenę:

 

3. Beko BCN130003

3. Beko BCN130003Dzisiejsze zestawienie nie przestaje zaskakiwać! Awans „Amci”, a na szczycie podium po raz pierwszy w Polecanych Produktach firma Beko! Swojego czasu silnie reklamująca się piosenką: „oooooo bekooo” 😉

Poza podstawowymi funkcjami, jak NoFrost (tutaj NeoFrost), posiada również komorę zero, czyli specjalną szufladę, która utrzymuje temperaturę bliską zeru, ale zawsze powyżej. Dzięki temu produkty nie zamarzają, natomiast niska temperatura pozwala znacznie dłużej przechowywać produkty, które zachowują przy tym świeżość.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na sposób regulacji wysokości półek, który jest płynny. Oznacza to, że nie mamy dedykowanych miejsc na wsunięcie półki, tylko półka zatrzymuje się na takiej wysokości, na jakiej ją ustawimy – magia!

System NeoFrost

Ten nowy system to tak naprawdę usprawnienie zwykłego. Niemniej dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych wentylatorów i parowników nie musimy się obawiać szronu dwa razy bardziej! Przy okazji całe urządzenie chłodzi i działa sprawniej.

Zawias nożycowy

Jeśli macie swoją ekipę, która dokona montażu, to pewnie Was to nie zainteresuje. Jednak jeśli kiedyś będziecie chcieli samodzielnie zamontować lodówkę do zabudowy i wypoziomować front, to rodzaj zawiasu ma ogromne znaczenie.

Komora Zero

beko

Dedykowana na wędliny, mięsa i ryby oraz niedawno przygotowane  produkty, które szybką się psują, np. sushi (ale kto nie dojada sushi? ;)) Dobra, żarty na bok. Taka komora jest szczególnie polecana, gdy robimy duże zakupy, ale rzadko. Wtedy możliwość dłuższego przechowywania produktów, które utrzymują swoją świeżość, jest naprawdę istotna.

Podwójny NoFrost, czyli NeoFrost, sterowanie elektroniczne, komora zero, zawias ułatwiający montaż frontu, a do tego płynna regulacja wysokości półek. Nic tylko zaśpiewać oooo…

Najważniejsze cechy

 • Efektywność energetyczna (2010/30/EC): A++
 • Roczne zużycie energii: 246 [kWh]
 • Całkowita pojemność netto: 238 l
 • Poj. netto chłodziarki (bez zamrażarki): 172 l
 • Pojemność netto zamrażalnika: 65 l
 • Poziom hałasu: 42 dB
 • Sterowanie elektroniczne
 • System No Frost
 • Alarm otwartych drzwi
 • Zawias nożycowy
 • Komora zero

Dokładną specyfikację produktu znajdziesz na stronie producenta: Specyfikacja Beko BCN130003

Sprawdź najlepszą cenę:

 

3 lodówki do zabudowy do 2500 zł – Polecane Produkty T1M

3 Lodówki Do Zabudowy Do 2500zł [Polecane Produkty T1M]

W zestawieniu umieściłem 3 urządzenia, które wyraźnie różnią się między sobą funkcjami. Oczywiście istnieje bardzo wiele innych modeli, które są „pomiędzy” nimi, więc jak zawsze wybór jest ogromny.  Dlatego, aby pomóc Wam w podjęciu własnych decyzji, umieściłem poniżej listę pytań, które warto sobie zadać przed zakupem lodówki.

Zanim kupisz lodówkę – lista kontrolna:

 • Pojemność chłodziarki i zamrażarki. Urządzenia mają bardzo podobne wymiary gabarytowe, ale wewnątrz potrafią się różnić pojemnością.
 • Większa chłodziarka? Niektóre lodówki mają tylko dwie szuflady w zamrażalniku, dzięki czemu mamy większą część w chłodziarce.
 • Sposób regulacji wysokości półek. Większość lodówek ma z góry ustalone miejsca na podniesie lub obniżenie wysokości ułożenia półek, ale niektóre mają płynną regulację.
 • Szuflady na warzywa i owoce. Wystarczą standardowe rozwiązania? Czy może potrzebujemy specjalnych szuflad, dłużej utrzymujących świeżość produktów?
 • Regulacja temperatury. Mechaniczna czy elektroniczna?
 • System No Frost. Jeśli nie chcesz co kilka miesięcy rozmrażać urządzenia, to zdecydowanie warto wybrać urządzenie z tym systemem.
 • Komora Zero lub Komora Bio. Komory przedłużające świeżość przechowywanych produktów są ważne, gdy robimy duże zakupy, ale rzadko. Wśród rozwiązań znajdują się komory dedykowane mięsom oraz warzywom.

Powodzenia w poszukiwaniu Waszej idealnej lodówki! 

W artykule znajdują się linki afiliacyjne. Jeśli zrobisz zakupy, korzystając z linków z tego wpisu, to pomożesz nam rozwijać naszego bloga 🙂 Bez obaw! System Ceneo gwarantuje, że cena zawsze będzie dla Ciebie najlepsza, a my cieszymy się, że mogliśmy Ci pomóc!

Przydatne linki

AGD:

Zobacz, jak kupić kuchnię!

A może po prostu szukasz pomysłów na kuchnię!

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MichałP

Bardzo fajna lista kontrolna przed podjęciem zakupu. Pamiętam, że u mnie kupno lodówki trwało bardzo długo. Ciężko zdecydować czy lepiej zabudować, czy postawić na lodówkę wolnostojącą. Wybrałem drugą opcję. Bardzo przydatna jest funkcja szybkiego chłodzenia. Dzięki specjalnemu przyciskowi można szybko obniżyć temteraturę komory chłodniczej.

Back to top button