Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Urządzanie WnętrzDla Projektantów

3 darmowe programy do projektowania wnętrz online

Każdy, kto samodzielnie chce zaprojektować swoje mieszkanie, staje przed problemem, jak to sobie zwizualizować. Jasne, można użyć SketchUpa, ale to wcale nie jest takie proste narzędzie. Dlatego przedstawiamy Wam 3 darmowe programy do projektowania wnętrz online, które są proste w obsłudze i nie wymagają instalacji! Poznaj ich najważniejsze zalety, wybierz swój ulubiony i zacznij tworzyć swoje pierwsze mieszkanie!

Zobacz również ten nowy artykuł:

 

Jak wyglądał test programów

Każdy program oceniałem z punktu widzenia całkowicie nowego i świeżego użytkownika. Dlatego ważna jest dla mnie prostota oraz intuicyjność oprogramowania. W końcu to programy służące stricte do projektowania wnętrz, więc muszą to w sposób prosty i bezbłędny realizować.

Programy służące stricte do projektowania wnętrz, muszą w sposób prosty i bezbłędny realizować to zadanie.

Dlatego też, gdy uruchamiałem program, to od razu przystępowałem do projektowania bez zaglądania w samouczki, bo wiem, że Wy też byście tak zrobili 😉 Natomiast dobry program powinien być na tyle intuicyjny, aby każdy mógł w nim rozpocząć pracę bez przeczytania o tym całej książki. I rzeczywiście tak jest w przypadku omawianych tu programów do projektowania wnętrz online.

Przebieg testu

W każdym programie rysowałem całe mieszkanie, a następnie starałem się urządzić salon z aneksem kuchennym. To pozwalało mi sprawdzić, w jakim stopniu dany program jest elastyczny. A uwierzcie mi, że z projektowaniem kuchni mało który pogram sobie radzi. Dodatkowo w każdym projekcie próbowałem umieścić na ścianie własną grafikę, imitującą fototapetę.

W każdym programie rysowałem całe mieszkanie, a następnie starałem się urządzić salon z aneksem kuchennym.

Większość programów nie działa z przeglądarką Google Chrome. Dlatego wszystkie sprawdzałem w przeglądarce FireFox.

3 darmowe programy do projektowania wnętrz online, które sprawdzałem, to:

 

1. Homestyler

Uwaga! Poniższy tekst dotyczy starszej wersji programu. Obecnie wprowadzono wiele poprawek i ulepszeń! 
3 Darmowe Programy Do Projektowania Wnętrz Online - Homestyler

Zaczynamy od programu, którego wersja mobilna mnie całkowicie odrzuciła. Natomiast wersję na komputery uważam za bardzo dobry oraz intuicyjny program do projektowania wnętrz online. Oprócz standardowych wizualizacji, program ma jeszcze takie bajery, jak wykonywanie panoram, z których tworzymy wirtualne spacery. A to wszystko robi sam i ustawia domyślnie całkiem dobre oświetlenie.

Dla osób początkujących jest to świetny program umożliwiający tworzenie fantastycznych wizualizacji wnętrz.

Dlatego dla osób początkujących jest to świetny program, umożliwiający tworzenie fantastycznych wizualnie wnętrz bez konieczności znania sztuczek, które polegają na odpowiednim ustawianiu świateł w programie, by projekt wyglądał lepiej 😉

Pokaz możliwości programu na zachętę 😉 Źródło

Program jest bezpłatny, a w trakcie pracy zbieramy w nim punkty, które można wymienić na najwyższej jakości wizualizację. Oczywiście punkty można też po prostu kupić. Jednak myślę, że na własne potrzeby rendery w HD powinny nam w zupełności wystarczyć 🙂

Zobacz, jak projektują początkujący projektanci wnętrz!

Oglądając nagranie na YouTube, będziecie mogli łatwo przeskakiwać do interesujących Was fragmentów filmu, dzięki spisowi treści oraz znacznikom czasu, które znajdują się w opisie pod filmem 🙂 

Rysowanie pomieszczenia

Pracę z programem zaczynamy od narysowania naszego wnętrza. Możemy rysować z „pamięci” albo wgrać plik z planem mieszkania jako tło i na nim odrysować układ wnętrza.

Narysowane ściany można łatwo przesuwać myszką i ustawiać ich wymiary, dzięki czemu przygotowanie całego mieszkania jest bardzo szybkie i proste. Nawet jeśli coś nam od razu nie wyjdzie, można to łatwo poprawić.

Bardzo istotne jest, abyśmy po zakończeniu pracy zajrzeli do ustawień ścian i wybrali opcję ich zablokowania. Inaczej, tak jak mi się to wydarzyło, w trakcie pracy może się przesunąć całe pomieszczenie 😉

Biblioteka

Po narysowaniu mieszkania przystępujemy do jego aranżacji; przy użyciu prostego menu z podziałem na elementy konstrukcyjne, katalog (wszystko, co można wstawić do projektu) oraz tekstury.

Sam proces urządzania to po prostu przesuwanie obiektów na plan, zupełnie jak w grze The Sims 😉

Katalog jest przejrzyście podzielony na pomieszczenia i dalej na podkatalogi, np. Katalog-Salon-Stoły-Stoliki kawowe. Dlatego łatwo odnaleźć interesujące nas obiekty. Dodatkowo każdy element ma swoją miniaturkę, więc od razu widzimy, czy dany obiekt nam pasuje.

Sam proces urządzania to po prostu przesuwanie obiektów na plan, zupełnie jak w grze The Sims 😉

Własne kolory

Widoczna półka na wino to grafika na ścianie 😉 Źródło.

Możemy dodać własne grafiki do programu, nosić je na ściany i łatwo je tam edytować. Czyli wystarczy nam niewielka grafika, którą powielamy, by stworzyć wzór na ścianie. Możemy również rozciągnąć naszą grafikę, dzięki czemu dopasujemy ją do wielkości ściany i stworzymy fototapetę lub imitację mebli.

Wizualizacje

Tak wygląda standardowa, darmowa wizualizacja.

Mnogość opcji wykonania i edycji wizualizacji to najjaśniejszy punkt tego programu. Wykonanie naprawdę ładnych zdjęć nie wymaga od nas znajomości graficznych tajników. Wystarczy ustawić kamerę i cuda dzieją się same 🙂

Jak zrobić rendery? Wystarczy ustawić kamerę i cuda dzieją się same!

Natomiast dla osób bardziej zaawansowanych jest opcja wstawiania własnych wirtualnych źródeł światła, a nawet ustawiania ich barwy! Co więcej, proces wizualizacji działa w tle, więc po kliknięciu w przycisk „zrób render” możemy dalej pracować! Podaję to jako ciekawostkę, ponieważ większość programów paraliżuje naszą pracę na czas wykonania renderu pomieszczenia.

To samo ujęcie w dwóch różnych barwach. Takie sztuczki pozwalają wpływać na odbiór naszego projektu.

Oprócz klasycznych wizualizacji, możemy stworzyć panoramy wnętrz – czyli taki obraz 360, po którym możemy się obracać oraz łączyć kilka panoram w wirtualny spacer. A wszystko to po kliknięciu w przycisk „renderuj”.

I wisienka na torcie. Po wykonaniu wirtualnego spaceru możemy go łatwo udostępnić przez link do projektu, aby go pokazać dowolnej osobie 😉

Tu możecie rzucić okiem, jak wygląda taki spacer:


Zobacz nasz kurs projektowania wnętrz w programie Homestyler!

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursu:


Podsumowanie Homestyler

Przykład wizualizacji w ultra HD z dopieszczonymi detalami. Źródło

Program Homestyler to niesamowite narzędzie, pozwalające nam łatwo i szybko stworzyć wizualizację naszego wnętrza. Co więcej, posiada również bardzo zaawansowane rozwiązania, jak wstawienie własnych wirtualnych źródeł światła, możliwość importowania własnych modeli obiektów czy rysowania skośnych sufitów i wnęk.

Trochę narzekam, ale to dlatego, że tak bardzo polubiłem ten program i niewiele mu zabrakło, by zostać pełnoprawnym narzędziem do profesjonalnego projektowania wnętrz. A tak pozostaje „tylko” najlepszym programem do ich aranżacji, który gorąco polecam!

Dzięki dostępnym elementom konstrukcyjnym możemy budować również tarasy. Źródło

I dlatego jestem oburzony na twórców. Tak ciekawy program nie posiada dwóch funkcji, które czyniłyby go pełnoprawnym narzędziem do projektowania wnętrz. Niestety, jeśli nie mogę nadać obiektom własnych tekstur, to znaczy, że jestem ograniczony do tworzenia wnętrz w obrębie biblioteki, którą przygotowali twórcy programu.

Jest to prosty oraz niesamowity program, pozwalający stworzyć wysokiej jakości wizualizacje, które oddają nasze pomysły. Gorąco polecam!

Źródło

Niemniej, jeśli nie oczekujesz od tego programu pracy na poziomie projektanta wnętrz, a chcesz wykonać bardzo jakościowe wizualizacje, np. salonu, pokoju dzieci czy sypialni – to ten program Ci to w pełni umożliwi. A wysokiej jakości rendery powodują, że chce się w nim tworzyć i sprawdzać, jak wyglądają zaprojektowane przez nas wnętrza.

*Niektóre modele posiadają możliwość zmiany ich koloru, jednak w czasie wykonywania testu, nie trafiłem na żaden z nich 😉 Niemniej, nasi Czytelnicy donoszą, że takie obiekty w tym programie istnieją.

** Można nakładać nawet własne tekstury na obiekty!

2. Kazaplan

Jest to darmowy program do projektowania wnętrz online w języku polskim. Na tym można by skończyć opisywać zalety tego programu i zacząć go krytykować za wszystkie nieprzemyślane decyzje, które się w nim znalazły.

Przy dwóch pozostałych programach ten wypada bardzo słabo – przez swoje dziwne rozwiązania.

Na tle dwóch pozostałych programów – ten wypada bardzo słabo. Nie widzę więc sensu się nim długo zajmować, dlatego postaram się go szybko omówić. Choć być może znajdą się entuzjaści i tego programu.

Praca z Kazaplan

Nad manu widać opcje 2D i 3D. Dekorowanie jest dostępne tylko w rzucie 3D. Głupota.

Rysowanie pomieszczeń jest proste, jak w przypadku innych programów, ale gdy dochodzimy do urządzania, to zaczynają pojawiać się zaskakujące rozwiązania.

Umieszczanie mebli w projekcie odbywa się tylko w rzucie 3D. Umieszczamy więc element  w przestrzeni 3D, a następnie musimy przejść do rzutu 2D, by móc go dokładnie umieścić i wtedy zonk!

Kazaplan, jak ty mnie irytujesz! 😉

Na rzucie z góry obiekty się nawzajem przenikają i nie działa przyciąganie do ścian i przedmiotów! Nie mamy więc możliwości dokładnego umieszczenia obiektów, patrząc z góry, tylko kombinując na rzutach 3D, na których dopiero wtedy działa przyciąganie i obiekty przez siebie nie przechodzą. Kto to wymyślił!?

Niestety, umieszczanie obiektów w perspektywie 3D jest proste, gdy wstawiamy kanapę. Ale już przy umieszczaniu szafek kuchennych obok siebie albo drobnych obiektów – staje się to niezwykle irytujące.

Podsumowanie i największe wady

Źródło

W porównaniu do dwóch pozostałych programów, Kazaplan wyróżnia się możliwością nakładania dowolnego koloru na każdy obiekt oraz, co ciekawe, można otworzyć szafki kuchenne.

Trudno polecić ten program, znając możliwości dwóch pozostałych.

Niestety, nie mamy w ogóle opcji wykonywania wizualizacji, a umieszczanie modeli tylko na rzucie 3D jest rozwiązaniem, które raczej utrudnia pracę.

Dlatego ten program trudno polecić. Co prawda, jako jedyny jest w języku polskim, co można uznać za zaletę. Jednak nawet programy w innych językach są na tyle intuicyjne, że osoby bez znajomości języków obcych powinny sobie poradzić. Natomiast trudy językowe wynagrodzą nam wysokiej jakości rendery i prostota ich obsługi.

3. RoomStyler

3 Darmowe Programy Do Projektowania Wnętrz Online - Roomstyler

Jeśli szukasz programu z potężną biblioteką modeli, które można filtrować po ich kolorze, to jesteśmy w twoim pierwszym mieszkaniu 😉 Ponadto program ma unikalną funkcję tworzenia moodboardów, co pozwala jeszcze bardziej rozbudować nasze projekty. A jeśli dopiero zaczynamy naukę, to możemy skorzystać z udostępnionych projektów, aby samodzielnie je badać i zmieniać. 

Potężna biblioteka, możliwość szukania modeli po kolorze, działa w Chrom i posiada moduł do tworzenia moodboardów. Ideał? Niekoniecznie 😉

Przykład jak wiele przeróżnych modeli możemy umieścić w projekcie. Źródło.

Mnogość modeli i precyzja ich skatalogowania jest imponująca. Niestety, dla niektórych osób może to być onieśmielające. Jednak warto się nie bać i przejrzeć, co się w nich kryje. Znajdziemy tam prawdziwe modele mebli zarówno z IKEA, jak i przeróżnych innych realnych producentów.

I jako jedyny z prezentowanych działa w przeglądarce Chrom!

Rysowanie pomieszczeń i własne grafiki

Rysowanie pomieszczeń odbywa się podobnie jak w pierwszym programie – łatwo oraz intuicyjnie. Ponadto możemy również dodać własne grafiki na ściany i tworzyć z nich tapety. Z tą różnicą, że edytor grafik na ścianie jest bardziej uproszczony w porównaniu do programu homestyler.

Niestety, tu również nie mamy możliwości zmiany koloru obiektów z biblioteki. Jednak trzeba dodać, że ilość dostępnych modeli w przeróżnych kolorach powoduje, że nie jest to tak dużym problemem, jak w przypadku pierwszego programu.

Biblioteka

Udostępniony projekt przez twórców. Źródło

Jak wspominałem, biblioteka modeli jest naprawdę imponująca. Mimo, że nie możemy nadać modelom własnego koloru, to znajdziemy tu obiekty w prawie każdym odcieniu. Co więcej, mamy nawet możliwość filtrowania modeli po ich kolorze, dzięki czemu z łatwością znajdziemy obiekt o poszukiwanym kolorze. Dlatego dla mnie nie brak edycji kolorów jest problemem, a brak możliwości zmiany rozmiarów modeli.

Brak możliwości edycji wymiarów modeli jest ciosem w plecy, zadanym rogiem jednorożca.

Chcesz lampę banan? A może jednorożca? Świecące jelonki? Mówisz i masz 🙂

Gdy rozpocząłem projekt aneksu kuchennego, to powstał istny koszmarek 😉 Dostępne meble kuchenne są niewystarczające do stworzenia własnego projektu. A brak możliwości edycji rozmiarów powoduje, że jeśli czegoś nie znajdziemy w bibliotece, to niczym tego nie zastąpimy.

Dlatego, choć tak chwalę ogromną bibliotekę tego programu, to w przypadku mebli kuchennych, wygląda na to, że przygotował ją ktoś, kto nigdy nie projektował kuchni.

W przypadku mebli kuchennych wygląda na to, że bibliotekę modeli przygotował ktoś, kto nigdy nie projektował kuchni.

Jeszcze więcej modeli! Źródło.

Z tego powodu porzuciłem tworzenie własnego projektu aneksu na rzecz gotowego zestawu. Niestety, w tym programie nie stworzymy niczego własnego. Możemy jedynie używać przygotowanych modeli, a w przypadku indywidualnych konstrukcji to rozwiązanie się nie sprawdza.

Ogromna baza modeli, ale brak możliwości zmiany ich wymiarów powoduje, że nie stworzymy niczego własnego.

Wizualizacje

Nasz testowy salon z aneksem kuchennym.

Najdziwniejsze w tym programie jest brak możliwości „wejścia” do rzutów 3D. To znaczy, że kadrowanie ujęć odbywa się na rzucie z góry przez obracanie kamery. Natomiast to, co widzi kamera, obserwujemy na małym podglądzie w rogu ekranu.

Niestety, takie rozwiązanie uniemożliwia nam precyzyjne ustawienie kadru, jak w przypadku pracy w trybie 3D. Co gorsza, jest opóźnienie między ustawieniem kamery na rzucie z góry a zobaczeniem podglądu ujęcia. Dlatego całość bywa frustrująca.

Testowa kuchnia złożona z gotowców. Wyspa to jeden model, tak samo, jak cała zabudowa na ścianie to jeden model, a część mebli wchodzi w boczną ścianę 🙁

Same wizualizacje są, jak widać, przyzwoite. Jednak rozpieszczony mnogością funkcji, jakie dał mi homestyler, czuję niedosyt. Nie mogę ustawić koloru światła czy dodać wirtualnych punktów. Wpływ mamy tylko na moc rzeczywistych źródeł oświetlenia, umieszczonych już w projekcie.

Jakość renderowanych obrazów jest, niestety, średniej jakości i aby ujęcia były przynajmniej w HD, to musimy już zapłacić.

Ta kuchnia to również gotowe, nałożone na siebie zestawy modeli, które imitują kuchnie na wymiar 😉 .Źródło

Jakość renderowanych obrazów jest, niestety, średniej jakości i aby ujęcia były przynajmniej w HD, to musimy już zapłacić. Być może gorszej jakości nie widzisz, jeśli przeglądasz ten wpis na telefonie, ale na komputerze już widać, że obraz nie jest tak ostry, jak być powinien.

Natomiast jeśli chodzi o prostotę wykonywania wizualizacji, to wystarczy jeden klik i gotowe. Program w tle wykonuje render i powiadamia nas e-mailem, gdy zdjęcie jest gotowe.

Moodboard!

Przykład przerobienia testowego projektu na moodboard.

W pierwszej chwili zrobiłem wielkie „łał”! Robię projekt, a potem automatycznie mogę przenieść użyte modele na plansze i przygotować moodboardy! Niestety – NIE 😉

Funkcja moodboard jest niezależnym modułem, a wielka szkoda, ponieważ taka integracja byłaby genialna.

Funkcja moodboard jest niezależnym modułem, a wielka szkoda, bo taka integracja byłaby genialna. Jednak to nadal ciekawe i pożyteczne rozwiązanie, korzystające z olbrzymiej bazy modeli.

Przykład niezależnego wykorzystania funkcji moodboard.

Aby efektywnie korzystać z tej funkcji, polecam otworzyć projekt w jednej karcie przeglądarki, a moodboard w drugiej. Dzięki temu, klikając w wybrany model na projekcie, poznajemy jego nazwę i następnie wpisujemy na moodboardzie, by go odnaleźć. Teraz rozumiecie, dlaczego aż się prosi o jakąś integrację 😉 Brakuje również możliwości dodawania tekstu na planszy. Stąd, aby w pełni wykorzystać tę funkcję, przyda się jeszcze jeden program 😀

Tak czy inaczej, z tego rozwiązania możemy korzystać niezależnie i używać go na nasze własne potrzeby. Nawet bez wykonywania jakichkolwiek projektów w tym programie. Biblioteka modeli do wstawienia na plansze jest taka sama, jak przy projektowaniu, a możliwość dodawania własnych zdjęć umożliwia nam tworzenie indywidualnych plansz.

Podsumowanie Roomstyler

Ponownie mam wrażenie zaprzepaszczonych szans. Brak możliwości edycji wymiarów modeli jest poważanym ograniczeniem, a brak możliwości ustawiania „na żywo” kamery w 3D jest niezrozumiałe.

Do zabawy w rendery lepszy jest homestyler, ale jeśli zależy Ci na nietypowych modelach, to tu je znajdziesz!

Mają nawet modele przesuwnych drzwi od stodoły! 🙂 Źródło.

Natomiast na duży plus należy zaliczyć funkcję moodboard, którą zapewne będę używał niezależnie od tego programu. Ponieważ czerpie ona całymi garściami z potężnej biblioteki modeli, jakie ten program posiada.

Tak więc do zabawy w rendery lepszy jest homestyler, ale jeśli zależy Ci na nietypowych modelach, to sprawdź, co oferuje ten program. Do tego funkcja moodboard będzie przydatna dla każdego adepta sztuki projektowania wnętrz.

3 darmowe programy do projektowania wnętrz online

Piszę o trzech programach, ale wybierzcie jeden z dwóch 🙂

Profesjonalne programy do projektowania wnętrz to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Uniwersalne programy są dobre do wszystkiego, ale są też trudne do pełnego opanowania. Dlatego uważam, że prezentowane programy są doskonałym rozwiązaniem, aby bezboleśnie i nie tracąc zapału – zacząć przygodę z projektowaniem wnętrz.

Prezentowane programy są doskonałym rozwiązaniem, aby bezboleśnie i nie tracąc zapału zacząć przygodę z projektowaniem wnętrz.

Pamiętajmy, że darmowe programy do projektowania wnętrz online to tylko narzędzia. Dlatego wybierzcie taki program, w którym najłatwiej Wam się pracuje. Reszta to tak naprawdę kosmetyka.

Dlatego życzę Wam pięknych i stylowych wnętrz oraz ogromnej radości w czasie ich projektowania. A kto wie, może kiedyś będziemy opisywać Wasze projekty na naszej stronie 😉

Homestyler Źródło.
Roomstyler. Źródło.

Macie swoje ulubione darmowe programy do projektowania wnętrz online? Jeśli tak, to dajcie mi znać w komentarzu, a sprawdzę je w kolejnym wpisie!

Zamieszczone w tym wpisie link do programu Homestyler są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupów przez ten link otrzymamy niewielkie wynagrodzenie od producenta oprogramowania. Dziękujemy! 


Potrzebujesz indywidualnej pomocy przy urządzaniu?

Zapisz się na nasz Kurs Urządzania Wnętrz🤓
Zobacz nasze Konsultacje Wnętrz Online! 
Jeśli potrzebujesz pomocy przy kuchni – Projekt Kuchni IKEA Online!
A może chcesz urządzić całe mieszkanie – ❤️Twój Świadomy Projekt! 
Zobacz naszego e-booka o kolorach we wnętrzu – Kolory Twojego Wnętrza E-Book!


Przydatne linki:

A może coś do projektowania kuchni?

Meble IKEA

Kuchnia:

Podłoga:

Remont:

A może czego nie robić? 🙂

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra

Ja już postanowiłam nie włączać żadnego programu do wnętrz, bo każde włączenie = kilka godzin przy komputerze, a potem remont 🙂

Maja

Super wpis, bardzo przydatny – tak samo, jak programy, zwłaszcza jak ktoś nie ma aż takich zdolności manualnych, żeby sobie wszystko ładnie rozrysować 🙂

Ankaa

Bardzo pomocne przy remontach oszczędza dużo nerwów

Ja miałam dylemat jak urządzić dom, a najbardziej się zastanawialam nad łazienkami bo tu nie będzie tak prosto zmienić. W końcu dostałam do wniosku że jeśli coś jest piękne i mi się podoba to już zawsze będzie mi się podobać, także duża rzeczy jest klasycznych ale nie chciałam żeby było tak całkiem zwyczajnie i dodałam trochę bajerów, ale dom jeszcze nie skończony i nie wiem jak to się będzie prezentować..

Zuza

Ja robię za kilka tygodni remont 2 łazienek. Jestem świeżo po zamówieniach. W zasadzie obie koncepcje łazienki wymyśliłam sama inspirujące się pinterestem i oglądaniem różnych rzeczy w sklepach z płytkami, ale co do jednej nie byłam pewna czy to będzie fajnie wyglądać. Mąż też miał wątpliwości. Wzielismy pierwsza lepsza osobę, na którą nie trzeba było czekać m-ca W sklepie za projekt ok. 500 zł (pod Warszawą), odlicza Ci od ceny zamówienia jeżeli wydasz 3-5 tyś (różnie w różnych sklepach). Nam projektantka zrobiła od razu 2 wersje i jeszcze z różnymi detalami. Znalazla piękną szafkę. W umowie było że mamy 2… Czytaj więcej »

smartb

Korzystam z Kaza Plan, póki co jest dla mnie wystarczający.

To temat

Właśnie takiego czegoś szukałem. Mam zamiar przemeblować salon i aby dobrze dokupić meble chciałem to miej więcej zwizualizować. Coś z tego wybiorę co polecacie bo tego właśnie potrzeba przez zakupami aby wiedzieć czy to się sprawdzi.

GoodRoom

Bardzo przydatny artykuł – zarówno dla amatorów, którzy na pewno sobie poradzą z obsługą, ale i mogą być przydatne dla projektantów czy biur architektonicznych.

Monika

Korzystałam z usług projektanta, jestem zadowolona. Uwaga jest taka, że miałam możliwość tylko jednej poprawki projektu ale jestem usatysfakcjonowana wskazówkami i praktycznymi rozwiązaniami. Ja mimo wszystko polecam. Zdecydowałam się na te aranżacje wnętrz w Krakowie

Korzystałam z usług projektanta, jestem zadowolona. Uwaga jest taka, że miałam możliwość tylko jednej poprawki projektu ale jestem usatysfakcjonowana wskazówkami i praktycznymi rozwiązaniami. Ja mimo wszystko polecam. 

Przytulniej

Artykuł przedstawia trzy darmowe programy do projektowania wnętrz online, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób chcących zaplanować swój dom bez konieczności korzystania z usług projektantów. Opisuje funkcje i możliwości każdego z nich, co ułatwia wybór odpowiedniego narzędzia. Dzięki temu artykułowi można w łatwy sposób zaplanować swój wymarzony dom.

Dawid

SweetHome3d, jest toporny ale ma wszystkie funkcje których brakuje tym programom – własne tekstury i kolory wszędzie, możliwość dowolnej edycji wymiarów w każdej płaszczyźnie, możliwość dodania własnych mebli (jak się dobrze poszuka to i nawet modele z Ikea są), render z możliwością ustawiania czasu zdjęcia (dowolna godzina) i natężenia światła z lamp (a nawet ich pogaszenie)

Osuszacze powietrza

Bardzo przydatny wpis.

cocosanka

Dzięki za podzielenie się tym artykułem! Odkryłam dzięki niemu świetne darmowe programy do projektowania wnętrz online. Teraz z przyjemnością planuję zmiany w moim domu!

ToTemat

Kiedyś używałem pro100 i jakiś paru innych. Finalnie programach największym bólem jest brak wielkiej ilości wzorców. Jeśli nie ma odpowiedników jakie chcemy rozplanować. Swoją drogą lepiej ich używać niż robić coś na wyobrażenie samo w głowie.

Back to top button