Dla ProjektantówFilmy

Do czego służą monety w programie Homestyler?

Program Homestyler posiada bezpłatną wersję, która nie ma prawie żadnych ograniczeń funkcjonalnych. jednak, jeśli chcemy tworzyć wizualizację w wyższej rozdzielczości, ale nadal korzystać z bezpłatnej wersji programu, to musimy nauczyć się korzystać z wewnętrznego systemu wymiany wizualizacji na monety w programie Homestyler

Brzmi to może nieco skomplikowanie, ale zaraz wyjaśnię, jak korzystać z tych monet, by maksymalnie potencjał bezpłatnej wersji programu i tworzyć wysokiej jakości wizualizacje wnętrz i nie tylko. 

Zobacz film o monetach lub przeczytaj o nich poniżej

Czym są monety w programie Homestyler?

Czym są monety w programie Homestyler?
Czym są monety w programie Homestyler?

Monety w programie Homestyler to taka wirtualna waluta, której najbliżej do programu lojalnościowego. Zresztą wcześniej monety nazywały się punktami i według mnie miało to więcej sensu.

Niemniej o monetach warto myśleć właśnie jak o żetonach. Zbieramy je za codzienną aktywność oraz aktywności specjalne. A gdy już trochę tych żetonów uzbieramy – to możemy je wymienić na wyższej jakości wizualizacje albo nawet na płatne subskrypcje.

Więc w teorii – im więcej pracujecie w tym programie, tym więcej żetonów będziecie zbierać. Jednak, jak to w życiu, to co pięknie wygląda na papierze – nie zawsze dobrze działa. Dlatego przejdźmy do najczęstszej bolączki, czyli faktycznego zbierania tych żetonów. 

Jak zdobywać monety w programie Homestyler?

Jak zdobywać monety w programie Homestyler?
Jak zdobywać monety w programie Homestyler?

Niestety, obecnie system nie jest automatyczny, więc za każdym razem, gdy wykonamy jakąś aktywność za którą powinniście otrzymać żetony – to musi się ręcznie odhaczyć. 

Aby to zrobić przechodzimy na główną stronę programu Homestyler, logujemy się i dalej przesuwamy kursor na nasz login, aby rozwinąć menu i klikamy w symbol monet.

Na tej stronie możemy wymienić żetony oraz je zdobyć. Zacznijmy od zdobywania.

Aby otrzymać monety zjedźmy na sam dół strony do sekcji daily task, czyli codziennych zadań

W tej sekcji znajdziemy codzienne wyzwania, za które każdego dnia otrzymujemy żetony. Najprostszy sposób, aby je otrzymać, to kliknięcie w ikonę GET, za codzienne logowania. 

Możemy również polubić projekt innych użytkowników platformy, czy je skomentować. Wtedy wystarczy kliknąć opcję “Go” przy odpowiednim przycisku i wyklikać projekty. 

To są najprostsze możliwości, aby każdego dnia zyskać co najmniej 9 żetonów. I tak możemy działać każdego dnia.

Nieco więcej monet możemy uzyskać za aktywności związane z samym korzystaniem z programu i działają one tak samo. Czyli klikamy na przycisk i realizujemy wyzwanie.

No dobrze. Mamy już monety i co dalej?

Jak wymieniać monety w programie Homestyler

Jak wymieniać monety w programie Homestyler
Jak wymieniać monety w programie Homestyler

Żetony wymienia się w tym samym miejscu, gdzie je odbieramy. Na górze strony znajdziemy sekcję wymiany żetonów. 

Jak widzicie za żetony możemy nabyć płatne subskrypcje możliwość wykonywania nagrań z projektów, czy to co może być dla nas najważniejsze – wyższej jakości wizualizacje wnętrz.

Zanim pokażę Wam jak wymienić żetony przejdźmy na chwilę do programy, abyście zobaczyli jak to faktycznie funkcjonuje. 

Gdy jestem w programie i chcę wykonać wizualizację, przechodzę do zakładki Render, ustalam kadr i następnie po lewej stronie wybieram jakość wizualizacji. 

Wizualizacje w rozdzielczości 1K są zawsze bezpłatne. Natomiast, jeśli chce zrobić wizualizację w rozdzielczości 2K, to potrzebuje je mieć wykupione żetonami.

Jeśli nie będziemy mieli ich wykupionych, to zobaczycie ikonę żetonów, a przy próbie wykonania renderu program pokażę Wam informację o możliwości kupienia wizualizacji za prawdziwą gotówkę. 

Chciałem Wam to pokazać, bo wiem, że wiele osób na tym etapie jest nieco zmieszana i nie wie, jak uzyskać render za żetony, a program nagle woła o pieniądze. 

Natomiast, aby uzyskać wizualizację za żetony – musimy ją najpierw za te żetony wykupić. 

W tym celu albo wracamy do strony internetowej albo klikamy w ikonę monet, jeśli jesteśmy w trybie renderowania. Niezależnie od opcji wrócimy do znanej znam strony, gdzie możemy dokonać wymiany. 

Teraz wystarczy wybrać w górnej sekcji na co chcemy wymienić monety i kliknąć przycisk redeem, a następnie potwierdzić chęć wymiany.

Jedno kliknięcie to jedna wymiana. Więc jeśli chcecie wyklikać więcej wizualizacji wnętrz to trzeba poklikać.

Po wykonaniu wracamy do naszego projektu. Jeśli jesteście nadal w trybie renderowania i nie widzicie dostępnej ilości trenerów, to trzeba wyjść z tego trybu i wejść jeszcze raz. 

Teraz powinniście zobaczyć ile macie renderów wyższej jakości.

W tym momencie możemy już zacząć tworzyć wizualizacje w rozdzielczości 2K. 

Monety w programie Homestyler – podsumowanie

Jak widzicie praca na żetonach jest nieco uciążliwa, ale po tym filmie mam nadzieję, że będzie przynajmniej jasna i zrozumiała. W mojej ocenie idea systemu, który nagradza za pracę w programie jest dobra, chociaż obecna implementacja mogła być lepsza. 

jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z programem Homestyler i chcecie skorzystać z bezpłatnej wersji programu  i tworzyć wyższej jakości wizualizacje wnętrz to warto opanować system żetonów. 

Natomiast jeśli chcecie korzystać z programu w celach zawodowych, to nie zawracajcie sobie żetonami głowy tylko skorzystajcie z wersji płatnej, która nie ma takich ograniczeń. 

A co Wy myślicie o nowym systemie żetonów, czy poprzednie punkty były lepsze? Jak zawsze dajcie znać w komentarzu. 

Zamieszczone w tym wpisie link do programu Homestyler są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupów przez ten link otrzymamy niewielkie wynagrodzenie od producenta oprogramowania. Dziękujemy! 

Chcesz zacząć naukę projektowania wnętrz pod naszym okiem?
Zobacz nasze kurs online:

Kurs Projektowania Wnętrz w programie Homestyler

A jeśli chcecie poznać wszystkie sekrety programu Homestyler i zacząć naukę wizualizacji wnętrz pod naszym okiem, to sprawdźcie nasz kurs projektowania wnętrz w programie Homestyler.

Przydatne linki o programie Homestyler i nie tylko!

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz również
Close
Back to top button