Dla ProjektantówUrządzanie Wnętrz

Homestyler po polsku, czyli jak ustawić język polski w programie

Homestyler po polsku, czyli jak sprawić, aby obsługa programu Homestyler była w języku polskim. W tym krótkim poradniku pokażę Wam, jak krok po kroku ustawić język polski w programie Homestyler, pomimo że oficjalnie program jeszcze nie wspiera naszego rodzimego języka.

Homestyler po polsku w skrócie

  1. Na stronie Homestyler.com klikamy prawym przyciskiem myszki w wolny obszar strony.
  2. Z menu opcji wybieramy „tłumacz stronę”.
  3. W prawym górnym rogu klikamy w kropki obok słowa „polski” i wybieramy opcję „zawsze tłumacz z język: angielski”.
  4. Gotowe! Od teraz program Homestyler zawsze będzie w języku polskim.

Homestyler po polsku – pełny poradnik

Aby umożliwić korzystanie z programu Homestyler po polsku, musimy wykorzystać fakt, że program pracuje w oknie naszej przeglądarki. Dzięki temu możemy wykorzystać automatyczne tłumaczenie stron internetowych, które oferują różne przeglądarki internetowe.

Poniższy poradnik zmiany języka w programie Homestyler na polski jest oparty o funkcje dostępne w przeglądarce internetowej Google Chrom.

1. Uruchomienie tłumaczenia

Homestyler po polsku krok nr 1

Po wejściu na stronę główną programu, czyli Homestyler.com, klikamy prawym przyciskiem myszki na wolną przestrzeń w celu rozwinięcia się menu.

Następnie z wybranych opcji wybieramy „tłumacz stronę” i od razu zobaczymy, że język strony się zmienił. Jednak, aby to ustawienie zachować na przyszłość, musimy wykonać jeszcze dwa kroki.

2. Potwierdzenie języka

Homestyler po polsku krok nr 2

Po kliknięciu opcji tłumacz stronę, w prawym górnym rogu przeglądarki pojawi się ikona funkcji tłumaczenia. Klikając na zakładkę „angielski” lub „polski”, możemy przełączać się między wyświetlanymi językami.

3. Zapamiętanie wyboru

Homestyler po polsku krok nr 3

Następnie klikając w kropki, znajdujące się po prawej stronie, rozwiniemy menu tłumaczenia. Jeśli zaznaczymy opcję „zawsze tłumacz z języka: angielski”, to za każdym razem strona oraz program będzie się wyświetlał w języku polskim.

Jeśli wybierzemy powyższą opcję, to nie będziemy musieli za każdym razem zmieniać języka. Od tej pory strona oraz sam program Homestyler zawsze będzie automatycznie tłumaczony na język polski. Opcję tę później zawsze możemy wyłączyć, odznaczając ją w menu tłumaczenia.

Homestyler po polsku – podsumowanie

Homestyler po polsku interfejs
Interfejs programu Homestyler wyświetlany w języku polskim.

Jak widzicie, program Homestyler może być wyświetlany w języku polskim. Jednak warto mieć na uwadze, że tłumaczenie jest automatyczne i nie zawsze przetłumaczone słowo, które może mieć kilka znaczeń, zostanie właściwie zinterpretowane.

Tu takim zabawnym przykładem jest angielskie słowo „plane”, które jest tłumaczone jako samolot. Natomiast w programie zakładka „plane” odpowiada za zmianę widoku na widok z góry. Takich niejasności na szczęście jest niewiele i większość tłumaczeń jest prawidłowa.

Dlatego mam nadzieję, że dzięki zmianie języka jeszcze więcej osób spróbuje swoich sił w programie Homestyler, ponieważ jak zawsze powtarzamy – wnętrza to radość!

Zamieszczone w tym wpisie link do programu Homestyler są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupów przez ten link otrzymamy niewielkie wynagrodzenie od producenta oprogramowania. Dziękujemy! 

Przydatne linki o programie Homestyler i nie tylko!

Chcesz zacząć naukę projektowania wnętrz pod naszym okiem? Zobacz nasze kursy online:

Kliknij tu i zobacz więcej o kursie projektowania wnętrz w programie Homestyler.

Chcesz bezpłatnie uczyć się programu Homestyler?
Dołącz do naszych bezpłatnych webinariów, dostępnych wyłącznie dla zapisanych Uczestników!

Kliknij tu i dołącz do Uczestników webinariów, aby otrzymywać powiadomienia o najbliższych zajęciach

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra

Jednak po polsku jest nieco wygodniej.

Back to top button