AGDPolecane Produkty

Zestaw AGD za 6, 7 i 8 tysięcy złotych [Polecane Produkty T1M]

Planując nową kuchnię, prędzej niż później staniemy przed wyborem AGD, a dokładniej tego, jak wybrać cały zestaw AGD. Pozornie różnice między urządzeniami są niewielkie, ale ceny się kumulują. Dlatego, aby pomóc Wam w stworzeniu swojego zestawu AGD, zobaczycie moje propozycje dla wybranych przedziałów cenowych. 

Zestaw AGD [Polecane Produkty T1M]

Zestaw AGD za 6 tysięcy złotych

Zestaw AGD za 6 tys

Lista urządzeń:

Suma 5 897zł


Zaczynamy od bazowej kwoty, czyli zestawu AGD za 6 tysięcy złotych. W zasadzie można by było jeszcze go nieco okroić, niemniej uważam, że to pewna kwota startowa.

Najmocniejsze strony tego zestawu to urządzenia, które najciężej pracują, ale często są niedoceniane. Dlatego wybrałem dla Was lodówkę z pełnym No Frost, abyście nigdy nie musieli skrobać szronu. Mocnym punktem jest również zmywarka uzbrojona w trzecią szufladę, 5 programów i diodę LED sygnalizującą pracę, ponieważ gdy zmywa, to jest tak cicha, że nawet nie wiemy, kiedy pracuje.

Dobry zestaw AGD, ale dla osób, które nie gotują codziennie.

Jednak uzyskanie takiego zestawu było kosztem płyty grzewczej i w szczególności okapu. Płyta posiada sterowanie, które nie jest wygodne przy gotowaniu na kilku polach jednocześnie. Natomiast okap będzie wyraźnie głośny w pracy.

Dlatego, ten zestaw będzie najbardziej polecany dla osób, które szukają dobrych urządzeń, z których korzystamy na co dzień, ale nie jest najlepszy dla miłośników codziennego gotowania.

Zestaw AGD za 7 tysięcy złotych

Zestaw AGD za 7 tys

Lista urządzeń:

Suma 7 057zł


Zestaw AGD za 7 tysięcy złotych daje nam już sporo możliwości na stworzenie świetnego kompletu AGD dla każdego.

Dysponując większym budżetem, w pierwszej kolejności proponuję przeznaczyć nadwyżki na okap. Wyższe modele będą posiadały silnik o większej wydajności, czyli będą w stanie sprawnej filtrować lub wymieniać powietrze we wnętrzu. Natomiast co ważniejsze, większy silnik ma nie tylko większą wydajność, ale jest również cichszy w pracy na pierwszych biegach. Parametr głośności jest bardzo istotny, bo wpływa w na nasz komfort pracy w kuchni.

Zrównoważony zestaw AGD w rozsądnej cenie.

W drugiej kolejności dla osób gotujących na kilku polach jednocześnie warto przyjrzeć się sposobie sterowania w płycie grzewczej. Według mnie najwygodniejszym obecnie sposobem sterowania jest niezależny slider (suwak) dla każdego pola. Pozwala nam to łatwo kontrolować moc każdego pola, a z samego suwaka nie musimy korzystać jak z suwaka, tylko możemy od razu kliknąć na odpowiednie miejsce w sliderze, aby wybrać moc.

Zestaw AGD za 8 tysięcy złotych

Lista urządzeń:

Suma 8 223zł


Zestaw AGD za 8 tysięcy złotych to już naprawdę kwota, która umożliwia nam dopieszczenie naszego zestawu. Oczywiście nie ma górnej granicy dla AGD oraz istnieją nawet same piekarniki o wartości 10 tysięcy złotych. Niemniej taka kwota na cały zestaw AGD daje nam już dużo swobody.

Ponownie dysponując większym budżetem, sugeruję wybrać możliwie najlepszy okap. W naszym zestawie pojawia się okap o ogromnej wydajności 800m³/h, który na pierwszych biegach ledwo szumi, a trawą kołysze.

Uniwersalny zestaw spełniające najważniejsze wymagania.

Do tej pory nie wspomniałem jeszcze o piekarniku, od którego większość osób zaczyna szukanie AGD. Jednak w mojej ocenie to piekarniki są najbardziej przereklamowanymi urządzeniami. Nie zrozumcie mnie źle. Piekarnik to ważne urządzenie, jednak różnice między nimi są mniejsze, niż próbują nas do tego przekonać producenci AGD. Zresztą każdy przepis zaczyna się od słów: „ustaw temperaturę i włącz termoobieg”, zamiast ustaw specjalny program do wypiekania tostów, ale tylko tych z serem.

Dlatego dopiero teraz decyduję się na przeznaczenie nadwyżki w budżecie na wyższy model piekarnika, który poza wszystkimi niezbędnymi funkcjami grzania i prowadnicami teleskopowymi, posiada również funkcje pieczenia z dodatkiem pary.

Tę funkcję docenią szczególnie miłośnicy domowych wypieków oraz długo pieczonych mięs czy warzyw. Dodatek pary pozwala utrzymywać odpowiednią wilgotność w komorze piekarnika w czasie pieczenia, czyniąc przygotowane potrawy kruchymi, ale nie przesuszonymi.

Zestawy AGD – Podsumowanie

Idealny zestaw AGD to taki, który spełnia nasze najważniejsze potrzeby, ale nie przekracza naszego budżetu. Dlatego często jest to sztuka kompromisu, by inwestować w urządzenia dla nas najważniejsze przy jednoczesnym mądrym gospodarowaniu budżetem.

Idealny zestaw AGD to sztuka kompromisu pomiędzy najważniejszymi potrzebami, a naszym budżetem.

Stąd pokazałem Wam mój sposób konstruowaniu zestawu AGD, bazując na wybranych przedziałach cenowych i mam nadzieję, że wybrane urządzenia oraz ich funkcje pomogą Wam stworzyć swój wymarzony zestaw AGD. 🙂

Oczywiście im większy budżet tym więcej możliwości. Dlatego, jeśli chcecie zobaczyć zestawy w kolejnych progach cenowych, to dajcie mi o tym znać w komentarzach!

Jeśli zrobisz zakupy, korzystając z linków z tego wpisu, to pomożesz nam rozwijać naszego bloga 🙂
Bez obaw! System Ceneo gwarantuje, że cena zawsze będzie dla Ciebie najlepsza, a my cieszymy się, że mogliśmy Ci pomóc!

Przydatne linki:


Potrzebujesz indywidualnej pomocy przy urządzaniu?

Zapisz się na nasz – Kurs Urządzania Wnętrz🤓
Zobacz nasze – Konsultacje Wnętrz Online! 
Jeśli potrzebujesz pomocy przy kuchni –  Projekt Kuchni IKEA Online!
A może chcesz urządzić całe mieszkanie – ❤️Twój Świadomy Projekt! 
Zobacz naszego E-booka o kolorach we wnętrzu – Kolory Twojego Wnętrza E-Book!


Armatura:

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button