Polecane ProduktyAGD

Lodówki Retro TOP 6 [Polecane Produkty T1M]

Lodówki retro to bardzo ciekawy trend, z którym spotkałem się pierwszy raz około dziesięć lat temu, za sprawą włoskiej firmy Smeg. Wtedy jednak cena za styl była bardzo wygórowana, dlatego tak bardzo się cieszę, że obecnie lodówki retro są już dostępne nie tylko w przeróżnych cenach, ale również wzorach, kolorach i modelach. Zobaczcie moją propozycję sześciu lodówek w retro stylu! 

Lodówki Retro TOP 6 [Polecane Produkty T1M]

 

1. Amica Retro FK2965.3LAA

Wysoka lodówka w wersji slim (szer. 55 cm), ułatwiająca jej zabudowę z meblami. Wnętrze jest standardowe, ale biorąc pod uwagę cenę urządzenia – prezentuje się bardzo dobrze. Lodówka występuje w trzech kolorach.

 

2. Klarstein Audrey CO2-Monroe-250

O tym, czy czarny to kolor czy raczej brak koloru, dyskutować nie będziemy. Ale jeśli szukacie ciekawej lodówki w stylu retro i w czarnym wykończeniu, to warto zwrócić uwagę na ten model.

 

Z klasyką to urządzenie ma wspólne tylko drzwi. Niezwykle pojemne urządzenia, naszpikowane technologią i w pełni sterowane elektronicznie. Co więcej, bardzo duży wybór kolorów sprawia, że ta retro lodówka z łatwością odnajdzie się w każdym wnętrzu.

 

Urocza. To moje pierwsze skojarzenie, gdy oglądałem ten model.

Za pojedynczym frontem kryje się zamrażalnik, nadając urządzeniu bardzo retro klimatu. Dla zachowania proporcji, aby lodówka nie wyglądała jak szafa, urządzenie jest niższe od standardowych lodówek i ma wysokość 154 cm. Stąd ten model doskonale potwierdza słowa, że małe jest piękne.

 

5. Vestfrost VR-FB373-2E0BU

Tak, wiem, że to nie do końca retro z lat pięćdziesiątych, ale nie mogłem się oprzeć przed umieszczeniem tego urządzenia w tym zestawieniu. A to za sprawą artystycznego wyglądu, który – według mnie – wpisuje się we wnętrza, nawiązujące do retro klimatu.

Poza tym te urządzenia są po prostu zjawiskowe!

 

Oto i ona! Zimna królowa stylu w osiemnastu starannie dobranych kolorach i wzorach! Co więcej, wiele kolorów drzwi występuje w wersji zarówno prawo, jak i lewostronnej. Wspominam o tym, ponieważ większość firm oferuje urządzenia jedynie w wersji otwieranej w prawą stronę.

Pełna kolorystyka

Chociaż mówimy o wzornictwie nawiązującym do amerykańskich urządzeń z lat pięćdziesiątych, to w obecnych czasach marka SMEG jest wyznacznikiem retro stylu, które inne firmy próbują naśladować.

Lodówki retro – podsumowanie

Lodówki w stylu retro to urządzenia, które potrafią w kuchni skraść naszą uwagę. Z pewnością dodać jej stylu, a nawet przesunąć wizualne akcenty we wnętrzu. Oczywiście, to nadal urządzenia o funkcji chłodząco-mrożącej, jednak w tym przypadku (jak rzadko kiedy przy wyborze AGD) ilość funkcji schodzi na dalszy plan.

W końcu czasami warto postawić na styl. Zwłaszcza, jeśli chcemy, aby naszą kuchnię otulił magiczny czar rock’n’rollowych lat pięćdziesiątych.

Jeśli szukasz lodówki do zabudowy, to zobacz ten wpis:

Przydatne linki:


Potrzebujesz indywidualnej pomocy przy urządzaniu?

Zapisz się na nasz Kurs Urządzania Wnętrz🤓
Zobacz nasze Konsultacje Wnętrz Online! 
Jeśli potrzebujesz pomocy przy kuchni –  Projekt Kuchni IKEA Online!
A może chcesz urządzić całe mieszkanie – ❤️Twój Świadomy Projekt! 
Zobacz naszego E-booka o kolorach we wnętrzu – Kolory Twojego Wnętrza E-Book!


Przydatne linki:

Armatura:

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button