Dla ProjektantówFilmyUrządzanie Wnętrz

Maxfliz Warszawa

Sklep czy showroom? Salon wyposażenia wnętrz Maxfliz Warszawa to z pewnością miejsce wyjątkowe. Sporo w tym naszej własnej opinii, ale w tekście postaramy się udowodnić, że Maxfliz Warszawa rzeczywiście oferuje i spełnia to, co obiecuje na swoich stronach w internecie. I jeszcze potrafi zaskoczyć. W dodatku pozytywnie. Czym? O konkretach już poniżej.

Zobacz Vloga z naszej wizyty!

Żeby Wam pokazać, co to za miejsce, odwiedziliśmy warszawski Maxfliz przy ul. Puławskiej. Firma, która na rynku istnieje od 30 lat, ma w Polsce kilka salonów – we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

Salon wyposażenia wnętrz Maxfliz w Warszawie jest piętrowy i na jego dokładne poznanie trzeba zarezerwować naprawdę niemało czasu. Nam zajęło to cztery godziny. Próbowaliśmy się przekonać, że w jednym salonie można urządzić całe mieszkanie. Wystrój, oświetlenie, sypialnię, taras, płytki, drzwi, zasłony, dodatki, detale – i tak można wymieniać dalej.

Wchodzimy czy nie?

Zacznijmy od pierwszego wrażenia. Z zewnątrz salon Maxfliz Warszawa wygląda na klasę premium. W środku – też blisko tej kategorii. I to jest duży plus tego miejsca. Bo jak się okazuje w środku – każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno z wyższej półki cenowej, jak i zbliżonej cenowo do marketowych, a jakościowo lepszych produktów. Dlatego nie powinniśmy mieć żadnych oporów, żeby wkroczyć do tego showroomu – popatrzeć, sprawdzić, podotykać i pytać o wszystko, co tylko chcielibyśmy o danej rzeczy wiedzieć.
Atut salonu Maxfliz – doradcy

To największa zaleta tego miejsca – pracujący tu ludzie. W salonie Maxfliz z pewnością nie pracują dyletanci. Wręcz przeciwnie – to osoby z dużą, często ekspercką wiedzą na temat produktów, które oferują, pokazują i sprzedają. Mowa o markach własnych, współpracach partnerskich, jak i zewnętrznych producentów.

Sami się przekonacie odwiedzając salon. Tkaniny na zasłony, obicia? Nie Trzeba szukać po omacku i zdać się tylko na własny wybór, a – nie ukrywajmy – może się potem okazać nietrafiony. Poza kolorem, zostaniecie pewnie zasypani pytaniami: gdzie, do czego, jakie użytkowanie, kto, czy są dzieci, zwierzęta itp. Pod te preferencje zaproponowane zostaną konkretne materiały – gładkie, z fakturą, łatwe do czyszczenia, o ile takie potrzebujemy.

Co prawda, akurat trudniej jest z próbkami materiałów, które moglibyśmy wziąć, sprawdzić, obejrzeć w innej przestrzeni i świetle. Raczej takiej opcji nie ma, ale można uzgodnić ewentualne wypożyczenie, gdy mamy ustalone konkrety. Dowiadujcie się, pytajcie na miejscu. Są również katalogi – papierowe i dostępne w internecie.

Galeria sztuki użytkowej

W ogóle jeżeli chodzi o poruszanie się po salonie Maxfliz Warszawa, to przypomina to trochę zwiedzanie różnorodnych wnętrz – od minimalizmu, monochromu, matu do połysku, niemal przepychu z pałacowymi akcentami i koloru.

Skąd takie wrażenie? Na działach są boksy, gdzie zobaczymy propozycje aranżacji z użyciem określonych produktów, które kupimy lub zamówimy w salonie Maxfliz.

Mówiąc szczerze, każdy znajdzie jakąś inspirację zgodną lub bliską własnemu stylowi. Coś, co chciałby przenieść do swojej łazienki czy salonu. Albo i na taras, bo i tego typu aranżacje tutaj są na porządku dziennym, w zależności od pory roku.

Jednak samo oglądanie bardziej wymagającemu i zdecydowanemu klientowi nie wystarczy. Dlatego znowu podkreślamy, że salon Maxfliz Warszawa to przede wszystkim osoby, które pomogą w wyborze. Nasze przewodniczki po salonie naprawdę dysponują bardzo dużą, fachową wiedzą.

Przy płytkach ceramicznych zwrócą uwagę na ich funkcjonalność w pomieszczeniu, a nawet bezpieczeństwo – jak w przypadku łazienek, gdzie warto pomyśleć przy wyborze płytek matowych czy gładkich o odpowiedniej powłoce.

Podpowiedzą barwę oświetlenia do koloru i odcienia płytek, bo wbrew pozorom, to skomplikowana sprawa. Nie zdarzyło się wam czasami wybrać światła do łazienki, które dobrze grało w innej przestrzeni, a w waszej – fatalnie? Kolory ścian, płytek, wielkość pomieszczenia – wszystko wpływa na odbijanie lub pochłanianie światła – dziewczyny wam to świetnie wytłumaczą i dobiorą.

Jeżeli jesteśmy przy płytkach, to warto zwrócić uwagę na możliwości wyboru formatów, także nietypowych czy wielkoformatowych, które wymagają specjalnego traktowania przy transporcie.
Transport i magazyn

Salony Maxfliz Warszawa mają sporo rzeczy na stanie, na miejscu, ale większość sprowadzana jest z magazynu w Skawinie. I jeżeli coś się stanie w trakcie transportu, jakieś uszkodzenie, to nie musimy się martwić i sami zabiegać o ponowną dostawę, tylko wszystko dla klienta załatwia sklep.
Przy wyjątkowo dużym, niewymiarowym transporcie, padają pytania o wielkość klatki schodowej, windy, szerokość drzwi wejściowych – to również obrazuje dbałość obsługi.

Ponadto można skorzystać z wizualizacji wymarzonego wnętrza, zamówić wykonanie projektu – znajdują się w ofercie salonu.

Cena w dół

Co jeszcze zaskakuje? Niejednokrotnie ceny. Wspominaliśmy, że salon Maxfliz ma swoje marki własne (m.in. oświetlenie Maxlight, wyposażenie łazienek Mobi, płytki Grand Collection), ale także w ramach współpracy partnerskiej marki włoskie, hiszpańskie, francuskie i oczywiście polskie.

Wiele rzeczy jest z górnej półki. Na przykład przy stanowisku z niebanalnymi bateriami łazienkowymi spodobało nam się określenie „biżuteria w łazience”. To może świadczyć o wysokiej klasie marki. Owszem. Różnice i rozpiętość cen w salonie Maxfliz istnieją, jasne, ale te ceny nas zaskoczyły na plus. Zwłaszcza marek własnych, do tego duże promocje, rabaty. Naprawdę w niektórych sytuacjach dopytywaliśmy o rzekomo zagubione na końcu zero.

To kolejny argument za tym, że osoby, które marzą o oryginalnej, wyjątkowej aranżacji z innej półki niż sieciówka, niepotrzebnie obawiają się wizyt w takich miejscach jak showroom Maxfliz Warszawa.

Unikalne wzory, materiały dobre gatunkowo i od markowych producentów, sam designerski wygląd salonu nie oznacza, że kogoś nie stać albo się nie zna i zostanie potraktowany z góry. Nic z tych rzeczy.
Spokojnie można poczuć się zaopiekowanym – profesjonalne podejście obsługi wcale nie zniechęca czy nie onieśmiela, tylko pomaga.

Podsumowanie wizytty Maxflliz Warszawa

Jeszcze raz – największą zaletą salonu Maxfliz Warszawa są doradcy. Na każdym etapie – oglądania, projektu, zakupu itp. Tutaj można zaaranżować całe wnętrze swojego mieszkania – od mebli poprzez ceramikę po armaturę łazienkową, oświetlenie i przedmioty codziennego użytku. Plusem jest niepowtarzalny design produktów, marki własne i polscy producenci. Magazyn, transport, ceny – trudno się przyczepić.

Dlatego warto zajrzeć osobiście do salonu Maxfliz, a dla nieprzekonanych albo wahających się – polecamy stronę w necie z informacjami, szczegółami i dziesiątkami proponowanych aranżacji.

Zobacz również

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button