FilmyInspiracjeUrządzanie Wnętrz

Targi Warsaw Home 2023 – relacja!

            Dość przeglądania aranżacji wnętrz wyłącznie w necie, czas się ruszyć i wybrać na Targi Warsaw Home 2023. To już kolejna edycja tej największej w Polsce imprezy wystawienniczej, związanej z branżą wnętrzarską. Fakt, to wydarzenie także biznesowe, ale nigdzie nie jest powiedziane, że  skierowane wyłącznie do zawodowców.

Zobacz relacje z pierwszego dnia targów Warsaw Home 2023 w formie Vloga!

Szkoda więc czasu, a tego macie jeszcze pełne dwa dni, jeżeli zdecydujecie się odwiedzić targi (do 10.11). My to już zrobiliśmy. Specjalnie dla Was? Całkiem możliwe…;)

Dlatego podpowiemy, co, gdzie i w jaki sposób najlepiej zrobić, żeby zobaczyć jak najwięcej.

Czy „warsaw” to na pewno Warszawa?

Po pierwsze – miejsce. Co prawda w nazwie mamy „warsaw”, ale impreza odbywa się w ogromnym centrum targowym w Nadarzynie (Ptak Warsaw Expo).

Na szczęście łatwo tu dojechać – z centrum Warszawy to od pół godziny samochodem (to my) do półtorej komunikacją miejską z Dworca Centralnego.

Oczywiście, jeżeli ktoś ma ochotę przyjechać spoza stolicy, niech czas i środek transportu wybierze sobie już sam. Ale zachęcamy.

     Wejściówki

Na miejscu ogromny bezpłatny parking, a to przecież ważne przy planowaniu dojazdu. Tak samo bilety czy też wejściówki na targi. Tutaj warto o to zadbać wcześniej i koniecznie sprawdzić na stronie organizatora, jakie są możliwości: rejestracji, zakupu biletów i odbioru wejściówek.

Jak my to zrobiliśmy? Przy wejściu skanując kod QR. Jeśli zapisaliście się wcześniej, to otrzymacie takie fajne papierowe wejściówki. Ale spokojnie nadal możecie się zapisać! Na e-maila otrzymacie kod i wystarczy go zeskanować.

Dojechaliśmy, zaparkowaliśmy. Kto ma możliwość, lepiej zostawić bagaż w aucie, a kto musi gdzieś go przetrzymać, to może skorzystać z szatni (niestety, płatnych 10zł).

Natomiast dobrze mieć jakiś plecak czy wygodną torbę ze sobą, o czym za chwilę. Ale najważniejsze – od czego zacząć?

Przechodzimy więc do logistyki samego zwiedzania. A jest co, bo to naprawdę potężny kompleks obiektów.

   Zwiedzanie bez chaosu

Plan targów Warsaw Home 2023. Źródło.

Dla ułatwienia Warsaw Home podzielono na kilka stref. I tu przyda się zerkanie na plan z podziałem i oznaczeniami wejść. Dzięki temu zdecydujemy, gdzie najpierw się skierować, co można obejrzeć pobieżnie, a co z najmniejszym żalem odpuścimy, jeżeli zabraknie czasu.

Dla wygody hale mają łączniki, nie trzeba więc ciągle biegać na zewnątrz.

Tak więc najprościej mówiąc, mamy sektory tematyczne:

 • meble
 • tekstylia
 • kuchnie
 • łazienki
 • oświetlenie
 • budowa

Również na stronie dowiemy się, których wystawców znajdziemy w danej strefie. I są wielkie szanse, że niemal każdego, którego salony, firmy, usługi spotkamy w wielu miejscach w Polsce. To naprawdę setki stoisk, od tych wielkości kilku metrów kwadratowych po te w rozmiarach pokaźnego mieszkania.

Jak zwiedzać?

Wybieramy to, co nas interesuje albo zwyczajnie snujemy się dla samego oglądania praktycznych rozwiązań czy pięknych rzeczy.

Oczywiście, nadal pamiętamy, że to jednak branżówka, a nie tylko salon meblowy, w którym spędzamy popołudnie, żeby sobie obejrzeć poduszki, nową lampę do kuchni, tapetę do przedpokoju czy krzesła do jadalni.

Otwierać szafki i serca

Poza oglądaniem warto podchodzić, rozmawiać, nawiązywać kontakty, relacje, wymieniać się wizytówkami, adresami – po prostu dowiadywać się więcej.

Przede wszystkim podpatrywać i zapoznawać się z trendami, zmianami (lub nie) w designie, osobiście obejrzeć materiały, przedmioty i wszystko, co z wnętrzami oraz samą budową jest związane. I tu właśnie przyda się wspomniany wyżej plecak lub nawet walizka na kółkach na katalogi, foldery, próbki, materiały prasowe, pakiety reklamowe itp. Inna opcja to korzystanie z materiałów online.

Bardzo ważna rzecz – nie bójcie się otwierać mebli, sprzętów, dotykać, sprawdzać, pytać, oglądajcie też prezentacje. To naprawdę dobra okazja, żeby bliżej poznać to, co często widzimy tylko na stronach producentów czy sprzedawców.

Wydarzenia towarzyszące

Targi Warsaw Home 2023 to także warsztaty, konferencje, wykłady, dyskusje, prelekcje, spotkania. Jednak tutaj obowiązują zazwyczaj wcześniejsze i osobne zapisy lub rejestracja. Wszystko na stronie organizatora. Jednym z wydarzeń tego typu jest ARCHI Day, czyli warsztaty z oprogramowania dla architektów i projektantów.

Spotkanie z Uczestniczkami oraz Absolwentkami

Ale i my mamy tu swoje pięć minut. W piątek (10.11) w Hali B, wejście północne – spotkanie z uczestniczkami i absolwentkami naszych kursów!

Po godzinach spędzonych na nauce i prezentacjach online, w końcu można się zobaczyć na żywo. W dodatku w miejscu jak najbardziej odpowiednim do tego, co na naszych kursach oferujemy i czego uczymy.

Targi Warsaw Home 2023 podsumowanie:

 • Targi Warsaw Home 2023 7-10 listopada, godz. 10.00-17.00
 • wejściówki rejestrujemy na stronie organizatora www.warsawhome.eu
 • dogodny dojazd z centrum Warszawy do Nadarzyna (własnym transportem,    komunikacją miejską, inna opcja to na przykład uber)
 • bezpłatny parking, płatna szatnia
 • podział na sześć stref tematycznych
 • warsztaty, spotkania i wykłady – wcześniejsze zgłoszenia
 • dla głodnych gastronomia na miejscu; jest też punkt medyczny
 • konieczne wygodne buty i dobre rozplanowanie zwiedzania

Nam pierwszego dnia zwiedzanie zajęło pięć godzin. Dobrze być na targach odpowiednio wcześniej, żeby zrealizować swój plan.

Targi Warsaw Home 2023 – czy warto?

Czy warto pojawić się na tej imprezie? Naszym zdaniem – zdecydowanie tak!

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z aranżacją wnętrz, to targi są niesamowitą okazją, aby zobaczyć wszystko w jednym miejscu.

Zadanie wystawców to dialog i promocja swoich produktów, więc śmiało pytajcie o wszystko!

Dla osób z dłuższym stażem w branży – targi nie odkrywają wiele nowości, według nas nie tylko o sam produkt chodzi, ale także o ludzi. Sami mamy taki przykład: w ubiegłym roku poznaliśmy Ariela i Asię z firmy Tfory, których możecie kojarzyć z naszego filmu i relacji.

Nie wnętrza, a ludzie

Dla nas nasza branża, ale również praca zawodowa, to przede wszystkim ludzie i relacja. I właśnie tego tu szukamy.

Dajcie nam koniecznie znać, czy wybieracie się na Targi Warsaw Home 2023? Lubicie takie wydarzenia? Czy raczej unikacie?

Jeśli macie jakieś pytania, chcecie więcej szczegółów – miejsce w komentarzach jest dla Was, na pewno Wam odpowiemy!

Przydatne linki

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button