Dla ProjektantówFilmy

Homestyler wersja płatna czy bezpłatna?

           Program Homestyler to naprawdę świetny program do projektowania i aranżacji wnętrz, z którego korzystają zarówno zawodowcy, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z tworzeniem wizualizacji. Akurat nam Homestyler towarzyszy w codziennej pracy. Rzecz jasna, w wersjach płatnych. Ale zawsze powtarzamy, że dla początkujących twórców wystarczy bezpłatna, dzięki której warto sprawdzić, co z programu Homestyler można wycisnąć. Tym razem porównamy możliwości wersji darmowej oraz płatnych Pro i Master, ich ceny, a także co oferuje subskrypcja Styler, i czym są punkty Homestylera. 

Możesz obejrzeć zamiast czytać:

Nie płać za naukę

Projekt wykonany w programie Homestyler wersja płatna.

         Bezpłatna wersja programu Homestyler daje naprawdę całkiem spore pole do popisu. I jak wielokrotnie podkreślaliśmy, na własny użytek spokojnie ten Basic wystarczy. Zwłaszcza, że jego funkcjonalność jest praktycznie taka sama jak wersji płatnych.

Po prostu przyda się do bliższego poznania programu, do nauki oraz tworzenia poglądowych wizualizacji. Natomiast płacić trzeba już za jakość i więcej możliwości, które oferuje ten program. 

        Różnice widać przede wszystkim w rozdzielczości. O ile za darmo mamy wizualizacje 1K, to za wyższe 2K płacimy. Ale nie pieniędzmi, tylko punktami Homestylera. Niestety, rozdzielczość 4K w tej opcji nie jest dostępna. Dopiero w abonamencie, o czym za chwilę. Ale na razie pozostańmy przy punktach Homestylera.

Trafiaj w punkt

Projekt wykonany w programie Homestyler wersja płatna.

          Najprościej mówiąc – to wirtualna waluta tego programu. Kiedy punkty można zdobyć, ile oraz w jaki sposób można je później wykorzystać? Sto punktów uzyskujemy już na początek, czyli przy pierwszej rejestracji w programie Homestyler.

Kolejne punkty Homestylera łapiemy przy codziennym logowaniu – za każdym razem pięć. Następnych pięć mamy na przykład za swoje „debiuty” – wyrenderowanie pierwszego obrazu, wideo albo… opowiedzenie o sobie (przy rejestracji).

Chociaż wydaje się, że można ich zgromadzić całkiem sporo (bo tak jest), to warto używać punktów programu Homestyler z głową. Nasz protip – dobrze najpierw przygotować sobie darmowe wizualizacje wnętrz w 1K, poprawić, zmienić, ustawić, doświetlić itp. I dopiero kiedy jesteśmy pewni, że o to chodziło – wykupujemy sobie za punkty Homestylera renderowanie 2K. Za ile? Dwa punkty.

Nieco więcej (10 lub 20 punktów) damy za renderowanie wideo. Możemy nimi „płacić” także za niektóre modele. Wtedy widoczny jest znaczek monet. Jednak tam, gdzie umieszczono symbol dolara, to już konieczna jest realna waluta. 

            Z drugiej strony należy pamiętać, że w wersji bezpłatnej mamy do dyspozycji darmową bibliotekę z wieloma tysiącami modeli. Dlatego wcale nie musimy ich kupować. I jeszcze jedna ważna rzecz: bezpłatna wersja to „przyklejony z urzędu” do naszej wizualizacji znak wodny programu Homestyler. Aby projekty były nasze, autorskie – płacimy. 

Profesjonalizm w cenie

         Homestyler wersja płatna, Pro i Master, dają nam faktycznie bardzo duże możliwości tworzenia w programie Homestyler. Master niemal nieograniczone. Opłaty to żadna filozofia – opierają się na zwykłym, stałym abonamencie, znanym każdemu z nas z jakiejkolwiek platformy streamingowej, czy to filmowej, czy muzycznej. Czyli płacimy co miesiąc, odnawianie abonamentu jest automatyczne, chyba że po prostu z niego zrezygnujemy, co można zrobić w każdej chwili. 

        Za co płacimy i na co zwrócić uwagę przy wyborze? W obu opcjach mamy możliwość usuwania znaku wodnego czy tworzenia wizualizacji w wyższych rozdzielczościach. Z tym, że Pro oferuje co miesiąc po 75 wizualizacji 2K i 4K (w każdej z nich), natomiast Master daje to bez limitu. W tych wersjach są też dodatkowe funkcje, między innymi retuszu oraz Lightmix. Ale przejdźmy najpierw i wreszcie do kosztów. 

Homestyler wersja płatna – cena

        Miesięczny abonament programu Homestyler wersja płatna Pro wynosi 19 dolarów, czyli około 80 złotych.

Homestyler wersja płatna Master mniej więcej dwa razy tyle: 39 dolarów (ok. 160 złotych). Oczywiście opłata w złotówkach zależy od kursu dolara i przeliczników w naszych bankach.

Od razu zwracamy uwagę, że to cena przy automatycznym wznowieniu, za pierwszy miesiąc opłaty są promocyjne i dużo niższe. Taki rabat na zachętę. Warto rozważyć również roczny abonament z góry, wówczas cena jest korzystniejsza. 

Jeżeli nie chcecie płacić od razu za cały miesiąc, tylko potrzebujecie kilku lepszej jakości wizualizacji (i jesteście w wersji bezpłatnej), to możecie wykupić je pojedynczo. Ale w tym przypadku trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. 

„Pimp my…” wizualizację

Projekt wykonany w programie Homestyler wersja płatna.

          W ramach programu Homestyler wersja płatna: Pro i Master są również inne, dodatkowe funkcje. Na przykład retuszu. Przydaje się przy gotowych wizualizacjach – można zastosować korekcję kolorów, dodać filtry, podobnie jak w wielu programach graficznych. Po prostu tutaj plusem jest robienie wszystkiego w jednym miejscu, bez przenoszenia, zapisywania i korzystania z innych programów.

Kolejną, ciekawą funkcją jest Real-time Lightmix. Umożliwia nam w czasie rzeczywistym zarządzanie wszystkimi światłami, które są na wizualizacji. Dzięki temu możemy bardzo precyzyjnie określić zarówno moc, jak i barwę każdego źródła światła, aby uzyskać pożądany efekt na obrazie naszego wnętrza. 

       Wróćmy jeszcze na moment do znaku wodnego. Jak wspominaliśmy wcześniej, pojawia się na każdej wizualizacji w bezpłatnej wersji programu Homestyler. Można się go pozbyć w opcjach Pro i Master. Co istotne, także na wizualizacjach wykonanych wcześniej w Basic (ale dopiero wtedy, kiedy już pracujemy na nich w wersjach płatnych).

Wchodzimy z własnym towarem

        W programie Homestyler wersja płatna, wcale nie musimy korzystać wyłącznie z biblioteki programu Homestyler. Spokojnie można ściągać i dodawać tekstury oraz modele zewnętrzne. Nie jest to jakaś skomplikowana operacja – grafiki i tekstury dodajemy w zwykłych rozszerzeniach JPG lub PNG, a modele 3D w plikach 3ds Max lub SKP z bazy SketchUp’a.

       Czy w wersji bezpłatnej też możemy mieć własne zdanie, znaczy: modele? Jak najbardziej. Co prawda, nie poszalejemy z ilością, bo tylko po trzy modele 3D i tyle samo tekstur 2D, ale zawsze. Poza tym dają się podmieniać, byle tylko liczba się zgadzała (trzy). Ale w Homestlyler wersja płatna: Pro to już po 300 modeli i tekstur oraz po 500 w Homestyler wersja płatna: Master. 

Homestyler wersja płatna Styler

       Poza standardowymi wersjami jest jeszcze płatna subskrypcja Styler. Może być łączona z Pro i Master, ale także występować niezależnie. Miesięczna opłata to 12 dolarów (około 50 złotych) i tu również z subskrypcji da się zrezygnować w każdej chwili.

W porządku, ale co dzięki niej mamy? Na pewno wszystko, co w wersji bezpłatnej, ale za to dostęp do wszystkich modeli bez dodatkowych opłat w punktach, darmowy dostęp płatnych modeli premium oraz tekstur. 

Homestyler wersja płatna czy bezpłatna?

Salon z jadalnią i kuchnią
Salon z jadalnią i kuchnią. Projekt wykonany w programie Homestyler wersja płatna.

          Logiczne, że opcje płatne niosą za sobą zdecydowanie więcej możliwości i wyborów do tworzenia wizualizacji. Aczkolwiek zawsze warto przekalkulować sobie, do czego program nam się przyda. Na próbę? Nauka? Praca? Rozwijanie pasji?

Program Homestyler jest intuicyjny, przyjazny, czytelny w obsłudze, jednocześnie posiada wiele możliwości łączenia opcji i korzystania z nich. Nie zniechęca początkujących i satysfakcjonuje profesjonalistów. Sami na nim pracujemy i prowadzimy kursy projektowania wnętrz.

A wy? Jakie macie doświadczenia z programem Homestyler? Wersją płatną czy bezpłatną? Korzystacie? Lubicie? Zapraszamy do komentowania. 

Zobacz nasz kurs projektowania wnętrz w programie Homestyler!

Kurs Projektowania wnętrz w programie Homestyler
Kurs Projektowania wnętrz w programie Homestyler

Zobacz również

Zamieszczone w tym wpisie link do programu Homestyler są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupów przez ten link otrzymamy niewielkie wynagrodzenie od producenta oprogramowania. Dziękujemy! 

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button