
Dywany Naturalne Dla Wymagających – Poznaj Sekret Alladyna!
Dywany naturalne są wykonane w pełni z naturalnych włókien i doskonale sprawdzą się w domach, gdzie ekologia i zdrowie stawiane jest na pierwszym miejscu. Jeśli się zastanawiasz nad tym jak wybrać doskonały dywan naturalny, który materiał jest najlepszy lub czym są te naturalne dywany 😉 to ten wpis jest dla Ciebie!
Artykuł powstał dzięki pomocy ekspertek z firmy Carpets&More, dzięki!
Dywany naturalne
Dywany naturalne to takie, które zostały utkane z materiałów pochodzenia organicznego, czyli najczęściej z: wełny, bawełny, wiskozy, moheru czy eukaliptusa.
Naturalność dywanów gwarantuje również ich trwałość, a także brak sztucznego zapachu, który często towarzyszy syntetycznym materiałom.
Dywany są świetnym filtrem na alergeny, zatrzymują kurz i substancje chemiczne, tym samym oczyszczają powietrze, którym oddychasz.
Jeśli od dywanu oczekujesz czegoś więcej niż tylko stylowej dekoracji, ten wpis jest dla Ciebie! Poznaj rodzaje i cechy dywanów naturalnych. Wybierz ten idealny dla swojej rodziny!
Dla kogo?
Dziś dywan to nie tylko dekoracja mieszkania, która dodaje przestrzeni, miękkości, przytulności i ciepła. Potrafią wpłynąć na nasze otoczenie i nastrój. Tworzą klimat, nadają charakter i podkreślają styl każdego wnętrza.
Dywan to praktyczny dodatek, za pomocą którego z łatwością możesz odświeżyć wygląd i zmienić styl swego mieszkania.
Dywany są coraz częściej wybierane, przez osoby dbające o środowisko, ceniące sobie zrównoważony rozwój, zdrowie i poczucie komfortu.
Pomagają one w izolacji i wyciszeniu mieszkania, a także zatrzymują w sobie kurz i zanieczyszczenia tym samym pozwalając Ci na odpowiednie oraz skuteczne ich usunąć.
Zapewniają również bezpieczeństwo, chroniąc maluchy przed poważnymi upadkami.
On, ona, ono! Czyli jakie mamy rodzaje dywanów!
Dywany z bawełny
Bawełniane dywany są wykonane z naturalnego włókna bawełny. Dywany te, są przyjazne środowisku i zdrowiu człowieka oraz nie powodują alergii.
Bawełna jest higieniczna, łatwo się myje, jest odporna podczas mycia, dobrze przepuszcza powietrze i łatwo wchłania wilgoć. W bezpośrednim świetle słonecznym, bawełna staje się mniej trwała i dlatego wymaga ochrony.
Bawełna jest silniejszym materiałem niż wełna, ale mniej trwała niż len czy jedwab.
Dywany z wełny
Dywany z wełny są odporne na odkształcenia. Im ich runo jest bardziej gęste, tym wyższa elastyczność dywanu. Dodatkowo runo z wełny jest antyelektrostatyczne ze względu na swoją naturalną wilgotność.
Wełniany dywan jest dość odporny na zabrudzenia, a przy tym miękki w dotyku. Dodatkowo wyraźnie wycisza wnętrze i znakomicie je izoluje, jednak może uczulać.
Przędza wełniana jest w dotyku podobna do ludzkiej skóry, więc kontakt z nią jest bardzo przyjemna.
Dywany z jedwabiu
Dywany jedwabne są dosyć kosztowne. Mają włókno o dużym połysku i najwyżej jakości. Są lekkie, miłe w dotyku i przyjazne alergikom. Jedwab ma także doskonałe właściwości termoizolacyjne i wysoką elastyczność.
Jedwabna nić jest bardzo trwała i pięknie błyszczy, jednak nie należy wystawiać go na silne i długi promieniowanie słoneczne.
Dywany z wiskozy
Dywany z wiskozy mają geste, lekkie włókno o wysokim połysku. Nie są zalecane dla alergików i są odrobinę trudniejsze w utrzymaniu w czystości. Wymagają dużej dbałości i specjalistycznego czyszczenia.
Włókna otrzymywane są w procesie regeneracji celulozy z drewna drzew iglastych (świerk, sosna). Wiskoza jest naturalną celulozą bez zanieczyszczeń.
Dywany z moheru
Dywan o szorstkim, twardym włosiu. Moher charakteryzuje się długim, gęstym i jednocześnie lekkim włóknem, które wyróżnia się nie tylko trwałością, ale i pięknym połyskiem.
Ma świetne właściwości izolacyjne – jest ciepły w zimie, a w lecie – dzięki temu, że pochłania wilgoć – pozostaje chłodny. Jest przyjazny dla alergików.
Przędza moherowa otrzymywana jest z wełny kozy Angora z długimi kręconymi wełnami.
Dywany z eukaliptusa
Dywan o naturalnym, trwałym, lekkim oraz ciepłym włosiu. Jest niesamowicie miękki a w dotyku.
Delikatny połysk i gęste włosie sprawiają, że niemal żyje we wnętrzu. Jest także przyjazny dla środowiska i nie powodujący reakcji alergicznych.
Dywan otrzymany z włókien drewna eukaliptusowego. Przędza ma wyjątkowe właściwości bakteriobójcze, zapewnia higienę, ogranicza wzrost liczby bakterii a także utrzymuje optymalny poziom wilgotności w zależności od temperatury otoczenia.
Dywany z recyklingu
Dywany z recyklingu wykonane m.in. ze skrawków bawełny, skóry i dżinsu. Materiały te zostały przechwycone z branży domowej lub z plastikowej przędzy wykonanej z butelek PET wyłowionych z Oceanu Indyjskiego.
Dywany z recyklingu są odporne na wszelkie warunki pogodowe i sprawdzą się zarówno w domu jak i na zewnątrz. Są elastyczne i lekkie.
Dywan, który kupujesz mógł być niegdyś piękną suknią okalającą ciało znanej modelki!
Dywan naturalny nie jedno ma imię
Często w dywanach łączy się materiały takie jak bawełna, wełna, jedwab i wiskoza. Pozwalają one na ciekawe trójwymiarowe wzory dając niesamowity efekt wizualny.
Połączenie grubości, struktury i wysokości włosia oraz balans pomiędzy połyskiem i matowym wykończeniem materiałów potrafi oczarować nawet najbardziej wymagającego łowce designerskich pereł.
Prezent dla Czytelników Twojego Pierwszego Mieszkania
Specjalnie dla naszych czetników od firmy Carpets&More, mamy specjalną zniżkę na dywany naturalne, wykonane w pełni z naturalnych włókien.
Dywany pasujące do każdego wnętrza
Tak więc, jedni kochają dywany we wnętrzu za ich naturalność, ciepło i przytulny charakter. Innym kojarzą się raczej z niemodnym akcentem i wakacjami u babci.
Jedno jest pewne! Dywany wróciły do łask i świetnie odnajdują się w niemal wszystkich stylach wnętrz!
A jeśli nadal szukasz pomysłu na dywan to koniecznie odwiedź salon Carpets&More. To miejsce jest pełne inspiracji i pozytywnej energii, gdzie możecie zobaczyć i kupić niesamowite dywany wielu światowych marek!
Szukasz pomysłów na dywan? Zobacz również:
Może jednak szukasz pomysłów na podłogę? Zobacz również:
- Łączenie podłogi z płytkami – 3 sposoby na stylowe połączenie!
- Panele Laminowane – jak dobrze wybrać i dlaczego klasa AC to Ściema!
- Podłoga winylowa, wszystko co musisz wiedzieć!
- Daj się zaskoczyć linoleum!
- Podłoga drewniana – od czego zacząć?
- Płytki, kafelki, mozaiki! Stylowe i ponadczasowe wzory i rozwiązania!