Projekty wnętrzKuchnia

Kuchnia z salonem w mieszkaniu na wynajem

Układ tej kuchni przewróciłam niemal do góry nogami i wyciągnęliśmy z niego maksimum funkcji przy zachowaniu norm funkcjonalność. Nie było łatwo!

Pierwotnie całość przyłączy była osadzona przy oknie, a meble tarasowały i zdawałoby się, walczyły z charakterystycznie dla kamienic, nisko osadzonym oknem.

Powstała tu kuchenna rewolucja!
Wszystko po to, aby uwolnić okno i wydobyć z tego wnętrza, niewielkim kosztem, przestrzeń dwa w jednym.

Ten sprytny ruch sprawił, że salon w dalszej części mieszkania mógł stać się dwoma sypialniami!
To idealny zabieg, jeśli planujemy mieszkanie pod wynajem w okolicy Uniwersytetu Warszawskiego.
O ile kilkuosobowa rodzina mogłaby nie być zachwycona wielością kuchni czy salonu, tak dodatkowa, nawet niewielka wspólna przestrzeń w kilkupokojowym mieszkaniu studenckim, to prawdziwy rarytas!

Oprócz kreatywnego wykorzystania przestrzeni zadbaliśmy tu też o wyrazistość stylu i wyróżnienie tego mieszkania na tle innych ofert.
Zwróćcie uwagę na zabawę wyrazistym kolorem, który zdobi ścianę, ukrywając tym samym plątaninę rur oraz falujący, wysoki sufit kamienicy.
To stylistyką ukryliśmy wszystkie mankamenty tego wnętrza i zaoszczędziliśmy na wyrównywaniu ścian czy zabudowy rur.

Zwróćcie też uwagę na system rozplanowana tego głębokiego koloru we wnętrzu.
Całą wnękę okna pomalowaliśmy na biało, a zastosowanie jasnej, transparentnej rolety rzymskiej z montażem sufitowym sprawiło, że okno wyciągnęło nam się jeszcze bardziej ku górze, tworząc spektakularny efekt całości.

Białe wnęki okiennej to także sprytny sposób na nieco większe doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem, zwłaszcza przy stosowaniu w nim głębokich kolorów.
Całość dopełniłam ciepłym, miodowym motywem drewna na podłodze i blatach, dzięki temu to mieszkanie przyciąga nam spojrzenia zarówno męskiej, jak i żeńskiej publiki.

Co ciekawe w tym wnętrzu oprócz wkomponowania w niego już istniejącej lodówki wolnostojącej, znalazła się również pralka do zabudowy.
A jak by tego było mało nasza mini kanapa, rozkłada się!
Walczyliśmy tu o każdy centymetr, jednak staranny dobry mebli i systemów, pozwolił nam na bezkolizyjne jej rozkładanie. Nie jest to kanapa wielością wygodna do codziennego spania, jednak na awaryjne nocowanie zda egzamin.

O zabiegach funkcjonalnych, technicznych i stylistycznych zastosowanych w tej przestrzeni mogłabym jeszcze mówić godzinami. Więcej ciekawostek o tej i innych naszych realizacjach znajdziecie na naszym blogu Twoje Pierwsze Mieszkanie.

To oczywiście jedna z dwóch propozycji układu i stylistyki, którą przygotowuje dla Ciebie podczas naszej współpracy. Otrzymasz ode mnie komplet realistycznych wizualizacji 3D i to nie jednej, ale aż do dwóch propozycji funkcjonalności oraz stylistyki wnętrza do wyboru, które są zgodne i spójne z Twoimi założeniami, stylem i potrzebami.

W końcu moja wiedza i doświadczenie projektowe pozwala nam spełnić Twoje potrzeby na wiele sposobów i zaskoczyć Cię możliwościami Twojego wnętrza, o których nie pomyślisz.

Dla Ciebie również mogę stworzyć przestrzeń marzeń. Zobacz, jak mogę Ci pomóc!

Dla Ciebie również mogę stworzyć przestrzeń marzeń.
Kliknij i zobacz, jak mogę pomóc Tobie. 

Zobacz całą galerię

Rozalia Tchorek

Projektant wnętrz z ponad 10 letnim doświadczeniem projektowym. Autorka ponad 460 zrealizowanych projektów. Prywatnie podróżniczka i miłośniczka sportowych wyzwań.

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
okleina na okno

Do naszego salonu planujemy też w najbliższym czasie dokupić okleiny okienne. Służą jako świetna dekoracja, a do tego zapewniają one większą prywatność

Back to top button