Projekty wnętrzKuchniaMeble IKEAPrzedpokójSalon

Kuchnia pełna stylu, funkcjonalność i stylistycznych patentów

Kuchnia pełna stylu, funkcjonalność i stylistycznych patentów. Naturalność drewnianych frontów i elegancję kamiennych blatów podkreśliliśmy ciemna wysoką zabudową.

W naszych projektach nic nie dzieje się bez przyczyny.

Domownikom tego wyjątkowego wnętrza, zależało na wizualnym ukryciu sprzętów, a zwłaszcza lodówki wolnostojącej.

Pamiętajmy, że lodówki wolnostojące, potrzebują nie tylko przestrzeni i odsunięcia się od mebli, ale i wysunięcia się z linii szafek nie tylko ze względu na swą większa od nich głębokość, ale głównie z konieczności fizycznego otwarcia się drzwi lodówki i swobodnego wysunięcia szuflad.

Odległości te są narzucone przez producenta i niezbędne do zachowania gwarancji i prawidłowego funkcjonowania sprzętu. Znaleźć je możecie w instrukcji obsługi.

Ciemna wysoka zabudowa optycznie skrywa i sprytnie maskuje wszelkie uskoki.

Ale nie skrywa tylko sprzętów!

Zwróćcie uwagę na pomysłowe wykorzystanie narożnika wysokiej zabudowy.

To starannie zaplanowana przez nas koncepcja narożników prostych na dole i szafki z podnośnikiem typu Aventos HL na górze, w której ukryliśmy czajnik i ekspres.

Oczywiście zadbaliśmy tu także o uwzględnienie blend maskujących pozwalających na bezkolizyjne otwieranie się frontów szaf i odpowiedniej wentylacji sprzętów

System podnośników równoległego otwierania Aventos HL pozwala nam na otwieranie szafki nad blatem, nawet jeśli coś na nim stoi.

Na uwagę zasługuje także zjawiskowo stylowa konstrukcja przeszklonej szafy na szkło i wina, której front skierowany jest w stronę jadalni, natomiast bok to imitacja frontu szafy z uchwytem, co tworzy harmonijną całość i finezyjnie przemyślane przejście w następną strefę domu.

Kliknij i zobacz, jak mogę pomóc Tobie. 

Rozalia Tchorek

Projektant wnętrz z ponad 10 letnim doświadczeniem projektowym. Autorka ponad 460 zrealizowanych projektów. Prywatnie podróżniczka i miłośniczka sportowych wyzwań.

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz również
Close
Back to top button