Projekty wnętrz

Kuchnia skrojona na miarę potrzeb

Kuchnia oraz inne wnętrza tego domu dopracowano w najdrobniejszych szczegółach. Zastosowane rozwiązania i systemy sprawiają, że całość konstrukcji to techniczna poezja wyższych lotów.
Na naszą uwagę zasługują dekoracyjne belki, które podkreślają wyjątkowość tej aranżacji. Co ciekawe, tylko dwie z nich pełnią funkcje nośne, pozostałe to dekoracja w starannie zaplanowanym rozstawie. Co więcej, można za nimi ukryć złożony ekran rzutnika i karnisz, poprowadzić oświetlenie, a nawet wentylację okapu kuchennego.

Dekoracyjne donice z roślinami i ziołami wiszą na cielistych lamelach.  Jak widać, dodają nie tylko lekkości, ale i umożliwiają dowolne rozsunięcie ich na ścianie.

W wysokiej zabudowie przy lodówce zamontowaliśmy wysuwane cargo. Ale to nie wszystko. Dzięki odpowiednio opracowanej konstrukcji i systemowi drzwi przesuwno-łamanych, dyskretnie ukryliśmy wejście do spiżarni.

Na tej samej ścianie znalazła się półka na mikrofalę wolnostojącą, stylowa kratka na wino i oliwę oraz sprytny system szafki tuż nad blatem – z frontem HL, dający nam łatwo dostępną przestrzeń na chlebak.

Naszą uwagę przyciąga duży zlew z dedykowanymi akcesoriami oraz specjalną baterią podokienną, umożliwiającą swobodne otwieranie okna. Tuż pod zlewem mamy szafkę, która jest wyposażona w pojemny segregator odpadów oraz miejsce na chemię.

Zwróćcie uwagę na wyspę kuchenną, łączącą kuchnię z salonem. Jej przód (od strony kuchni), jak i tył (od strony salonu) są wręcz wypakowane szufladami. We wspólnej, narożnej przestrzeni jest głęboka szuflada, która pomieści nam drukarkę. W dodatku niżej znalazło się również miejsce na laptopa wraz z organizerem, umożliwiającym w wysuwanej szufladzie umieszczenie gniazd elektrycznych.

I Ty możesz urządzić z nami swoje mieszkanie lub dom, niezależnie gdzie mieszkasz.
Tworzymy projekty na terenie całej Polski! Sprawdź „Twój Świadomy Projekt” 
  

Rozalia Tchorek

Projektant wnętrz z ponad 10 letnim doświadczeniem projektowym. Autorka ponad 460 zrealizowanych projektów. Prywatnie podróżniczka i miłośniczka sportowych wyzwań.

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MichałJ

Świetny projekt! Patrząc na te szafki i blaty, mam wrażenie, że to taka kuchnia w stylu śródziemnomorskim. Bardzo mi się podoba, lubię ład i porządek

Back to top button