KuchniaProjekty wnętrz

Kuchnia w stylowym, dynamicznym wydaniu w jednej z Warszawskich kamienic Śródmieścia

Kuchnia w stylowym, dynamicznym wydaniu w jednej z Warszawskich kamienic Śródmieścia. Układ tej kuchni przewróciłam niemal do góry nogami.

Pierwotnie całość przyłączy była osadzona przy oknie, a meble tarasowały i zdawałoby się, walczyły z charakterystycznie dla kamienic, nisko osadzonym oknem. Powstała tu kuchenna rewolucja!

Wszystko po to, aby uwolnić okno i wydobyć z tego wnętrza, niewielkim kosztem, spektakularny w swej oczywistości układ, którego nie będzie miało żadne mieszkanie w tej kamienicy!

Zwróćcie uwagę na kolorową zabudowę z wnękami na dekoracje i książki oraz ażurową zabudowę pod oknem. Powstały celowo, gdyż to w nich przeprowadzone są przyłącza wodno-kanalizacyjne. Dzięki doświadczeniu projektowemu i wiedzy technicznej dopełniłam stylistykę, praktycznością użytkownika.

To stylistyką dopełniliśmy ten skomplikowany dla wnętrza zabieg tak, że zdaje się częścią tego wnętrza od zawsze, tworząc miejsce do delektowania się poranną kawą o poranku, obserwując jak słońce wstaje w sercu Warszawy! Całość dopełniła wyrazista szachownica na podłodze, zjawiskowa w swej delikatności tapeta oraz subtelne blaty ze spieku kwarcowego w motywie marmuru w towarzystwie białej płyty indukcyjnej i ceramicznego zlewozmywak.

W tworzeniu tego wyrazistego wnętrza zadbałam również o wkomponowanie w niego już istniejącą lodówkę wolnostojącą oraz oryginalne, zdobione wejście do kuchni. Natomiast szybka zmiana na prostego w formie, ale oryginalnego w kształcie grzejnika, sprawiła, że scalił nam się idealnie ze ścianą.

Zwróćcie uwagę na jeden wyjątkowy zabieg kolorystyczny. Całą wnękę okna pomalowaliśmy na biało, a zastosowanie jasnej rolety rzymskiej z montażem sufitowym sprawiło, że okno wyciągnęło nam się jeszcze bardziej ku górze, tworząc spektakularny efekt całości.

Białe wnęki okiennej to także sprytny sposób na nieco większe doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem, oraz optyczne ukrycie uciekających we wnęce ścian, tak charakterystycznych dla kamienic. Kliknij i zobacz, jak mogę pomóc Tobie. 

Podziel się:

Rozalia Tchorek

Projektant wnętrz z ponad 10 letnim doświadczeniem projektowym. Autorka ponad 460 zrealizowanych projektów. Prywatnie podróżniczka i miłośniczka sportowych wyzwań.

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button