Porozmawiajmy o Wnętrzach

Wnętrze, Które Zadziwia 

Zajmując się zawodowo wnętrzami oraz przeglądając ich dziesiątki dziennie łatwo popaść w znudzenie.
I wtedy pojawia się wnętrze, które zadziwia i wyrywa z butów. 

Najpierw był szok a potem podziw

Ten projekt w pierwszym momencie nas zszokowała, następnie oburzył, by w końcu w sobie rozkochać, niczym Don Massimo z 365dni. 😉

Słowem wstępu nie znamy osobiście twórcy tego projektu oraz założeń dlatego nasza interpretacja opiera się na subiektywnych odczuciach oraz własnym doświadczeniu.

Gdzie i dlaczego

Żeby w pełni docenić tę realizację, warto zacząć od kontekstu. Mamy tu do czynienia z projektem mikro-apartamentu o powierzchni około 20m2 w centrum Warszawy, z przeznaczeniem na krótko terminowy wynajem.

Dlatego głównym założeniem projektu było wyróżnienie się wśród ogromu innych ofert w połączeniu z namiastką luksusu, jakie może dać wielkie miasto.

To mieszkanie, w którym nie chcemy spędzić całego życia, tylko jedną lub dwie wspaniałe noce w samym centrum stolicy. I ten projekt ma to wszystko.

Królowa jest jedna

Główną rolę gra tu oczywiście wanna. Nonszalancko ustawiona niby w rogu, ale jednak niczym dyrygent w orkiestrze tak i ona wyznacza tu tempo całemu wnętrzu.

Zobacz jak dobierać i łączyć kolory we wnętrzach! Kolory Twojego Wnętrza E-Book

W mieszkaniu nie znajdziemy wielu mebli a te, które są, został starannie zaplanowane, tak aby pełniły kilka ważnych ról.

Wielozadaniowość

Ściana z asymetrycznych luster w pobliżu okna dodaje wnętrzu głębi i blasku, a jej zawartości pełniej przemyślnych skrytek, możemy się tylko domyślać.

Konstrukcja wykonana na zamówienie z miedzianych rurek to jednocześnie szafa i ściana, która oddziela sypialnie od kuchni. I choć to jedno i to samo pomieszczenia, to ten wizualnie zabieg jest w pełni udany.

Niezwykłe detale

Zresztą zabawa w dzielenie przestrzeni odbywa się również na podłodze, po której płytki spacerują z toalety do „łazienki”, wyznaczając nowe pomieszczenie.

Wnętrze zamyka proste oświetlenie i prawdziwa cegła, odkryta po skuciu tynku, pomalowana na biało, przypominająca nam, że to nie Nowy York, a stara warszawska kamienica.

Projekt wykonała firma Decoroom 


Porozmawiajmy o Wnętrzach, to nowy cykl wpisów, które pierwotnie ukazywały się wyłącznie na naszym fanpage’u.

Ideą tego cyklu jest prezentowanie najciekawszych wnętrz oraz opowiadanie o nich z perspektywy projektantów wnętrz. Mamy nadzieję, że dzięki temu spojrzycie na wnętrza od zupełnie innej strony oraz pozwoli to Wam na rozwijanie swojej pasji do wnętrz!

Dlatego nie bójmy się i porozmawiajmy o wnętrzach razem!

Porozmawiajmy o wnętrzach!

A tu zobaczycie czego nie robić! 😉

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli. Prywatnie poszukiwacz adrenaliny w nietypowych sportach i przekraczaniu własnych granic.

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button