Porozmawiajmy o Wnętrzach

Więcej niż kolor!

Dziś zapraszamy Was na podróż do Barcelony, która wydaję się odległa jednak prezentowane wnętrze, to dobrze nam znana, swojska stara kamienica.

Spójrz głębiej

Kolorystyka jest elementem, który z pewnością wyróżnia prezentowane wnętrze. Jednak nie jest to tylko artystyczna wizja projektanta, ponieważ sposób, w jaki zostały pomalowane ściany i sufity oraz dobór samych barw ma głębokie uzasadnienie w stworzonej koncepcji.

Jak wspomnieliśmy, mamy tu do czynienia z kamienicą, a każdy, kto projektował takie wnętrze, musiał zmierzyć się z jego wysokością. Dodatkowym utrudnieniem było postawienie na minimalizm w stylu oraz wyborze dodatków.

Stąd zabawa kolorem, to nie tylko widzimisię, ale celowy zabieg, który sprawił, że całe wnętrz wydaje się niższe, niż jest w rzeczywistości, a kolorowo pomalowane sufity tylko spotęgowały ten efekt.
Dzięki czemu całość pomimo swych wymiarów i ogólnego minimalizmu sprawia wrażenie bardzo przytulnego i ciepłego wnętrza.

Bez kompromisów

To, co urzeka nas w formie, to brak kompromisów. Jeśli dzielimy wnętrze kolorem, to malujemy wszytko, co znajdzie się na naszej drodze w tym ramy, drzwi i futryny. W pierwszym momencie to zaskakuje, ale widząc konsekwencję działania przyjmujemy to, jako coś tak oczywistego, że trudno sobie wyobrazić by było inaczej.

A jak już o celowości i konsekwencji mówimy, to zwróćmy uwagę na coś jeszcze. Zwisające lampy są przesunięte względem ich punktu wyjścia. Takie dziwactwo byłoby tylko dziwactwem i niedokończoną dekoracją, gdyby zostało użyte tylko raz. Jednak dzięki powtórzeniom wiemy, że taki był cel i zamysł twórców. Tym samym dziwactwo nabiera nowego dekoracyjnego znaczenia.

Konsekwentny plan

Zobacz jak dobierać i łączyć kolory we wnętrzach! Kolory Twojego Wnętrza E-Book

Sztuka i konsekwencja działanie ciągle przelata się w tym mieszkaniu. Uważamy, że jest to najważniejsza cecha tego projektu, z której możemy czerpać wiedzę, o tym, jak stylowo realizować nawet najbardziej szalone pomysły.

To ważna lekcja, ponieważ niekiedy decydujemy się na odrobinę szaleństwa w naszych wnętrzach, jednak gdy to szaleństwo jest samotne, nigdy nie powtórzone, wygląda często jak przypadek lub wypadek przy pracy.

To nie kolor, to przestrzeń

 

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na niezwykle subtelny dobór barw o oraz tonów. Tu naprawdę widać rękę doświadczonego projektanta, ponieważ łatwo było położyć cały projekt, gdyby kolory, zamiast współistnieć, to by ze sobą rywalizowały o naszą uwagę.

Szczególnie odcień „rudej pomarańczy” został wybrany z wielkim wyczuciem, aby z jednej strony się wyróżniał, a drugiej nie męczył swoim natężeniem. Perfekcja!

 

Synergia

Całość sprawia piorunujące wrażenie, mieszając klasyczny styl starych kamienic z szaleństwem sztuki nowoczesnej, a całość jest harmonijnie skomponowana z miejskim minimalizmem.

Dla nas to wnętrze jest również świetny przykładem, że doskonały projekt wnętrz to synergia pomiędzy sztuką a rzemiosłem.

Projekt: Andrea Serboli i Matteo Colombo
Zdjęcia: Roberto Ruiz

Porozmawiajmy o Wnętrzach, to nowy cykl wpisów, które pierwotnie ukazywały się wyłącznie na naszym fanpage’u.

Ideą tego cyklu jest prezentowanie najciekawszych wnętrz oraz opowiadanie o nich z perspektywy projektantów wnętrz. Mamy nadzieję, że dzięki temu spojrzycie na wnętrza od zupełnie innej strony oraz pozwoli to Wam na rozwijanie swojej pasji do wnętrz!

Dlatego nie bójmy się i porozmawiajmy o wnętrzach razem!

 

A tu zobaczycie czego nie robić! 😉

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli. Prywatnie poszukiwacz adrenaliny w nietypowych sportach i przekraczaniu własnych granic.

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ada

Jeżeli chodzi o ściany to w kilku miejscach u mnie w mieszkaniu są fototapety. Moim zdaniem wyglądają świetnie, dlatego polecam zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Wymiary także nie stanowią problemu, bo można zamówić konkretny. Korzystałam z [proszę bez spamu]

Last edited 1 rok temu by Filip Tchorek
Back to top button