Porozmawiajmy o Wnętrzach

Trzy kolory!

Często wspominamy, aby we wnętrzach skupić się na trzech głównych kolorach, które w zupełności wystarczą. Takim szczególnym przypadkiem jest prezentowane dziś mieszkanie. Mamy tu trzy główne kolory, które tworzą spójne i niepowtarzalne wnętrze.

A może wolisz posłuchać i obejrzeć?

Zasada trzech

Czarny jest bardzo trudnym kolorem, ponieważ o ile łatwo go pogodzić z bielą tak często całkowicie dominuje pozostałe.

Natomiast w tym wnętrzu niczym w tańcu, kolor czarny prowadzi, ale to dzięki drewnie, które tak fantastycznie dotrzymuje mu kroku, wygląda tak pięknie.

Dlatego zwrócicie uwagę na to, z jakim zdecydowanie oraz wyczuciem, architektka przeplata czarny z drewnem na każdej powierzchni. Co więcej, aby nie nudzić, wykorzystuje naturalne cechy drewna do tworzenia z niego konstrukcji, które pozostając wierne swemu kolorowi, tworzą zupełnie nowe faktury.

Łączenie przez dzielenie

Długa ściana w salonie to pokaz umiejętności łączenia przestrzeni przez ich dzielenie! Mamy tam trzy meble, pełniące trzy różne funkcje (szafa wejściowa, regał, szafa główna), które mimo zewnętrznego podziału (lustro, drewno, czerń), ze sobą współgrają. Tu nie mam miejsca na przypadek, a ten pozorny nieład został starannie zaplanowany.

A jak już o umiejętnościach mówimy, to nie sposób nie wspomnieć o kanapie i fotelu, które jako jedyne wyróżniają się kolorem w całym wnętrzu, skupiając nasze spojrzenie i dodając mu ciepła i awangardy

Zobacz jak dobierać i łączyć kolory we wnętrzach! Kolory Twojego Wnętrza E-Book

I to jest nawiązanie!

Jednak by w pełni docenić zamysł twórcy, musimy zajrzeć do sypialni.Tam właśnie miękkie wezgłowie łóżka nawiązuje kolorem do salonu. Gdy zdamy sobie sprawę, że kolor tu został przypisany do faktury, że to, co niebieskie jest miękkie, wtedy się uśmiechamy, odgadując jedną z niespodzianek, którą zostawiła dla nas projektantka.

Jest to również ważna lekcja dla osób, które chcę nawiązywać kolorem we własnych wnętrzach. Ponieważ by gra w powiązania kolorów była znacząca, musi być również subtelna. Wtedy to sami odkrywając zamysł twórcy, stajemy się częścią dzieła.

W rękach artysty

Na zakończenie zajrzyjmy do łazianki, gdzie czerń wymienia się z szarością a dokładniej to z cementowym lastryko, które niegdyś straszyło w blokach z PRL-u, a tu widzimy w nowoczesnym wydaniu.

To już druga lekcja na dziś. Każdy materiał w rękach artysty może zmienić się w działo sztuki.

Piękno to harmonia

Wnętrz zaprojektowane przez Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz to pokaz stylu, smaku i subtelnego piękna udowadniający, że wnętrza to sztuka, która nie polega na zarzucaniu ozdobami, czy krzykliwymi kolorami.

Dlatego ostatnią lekcją na dziś, jest wnętrze jako spójna całość, uczące nas, że piękno to stan harmonii, gdy patrząc na wystrój, wiemy, że niczego nie można już dodać lub ująć.

 

Zobacz Nasz Kurs Projektowania Wnętrz! Kurs Urządzania Wnętrz!

Projekt: Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz
Zdjęcia Fotomohito

Porozmawiajmy o Wnętrzach, to nowy cykl wpisów, które pierwotnie ukazywały się wyłącznie na naszym fanpage’u.

Ideą tego cyklu jest prezentowanie najciekawszych wnętrz oraz opowiadanie o nich z perspektywy projektantów wnętrz. Mamy nadzieję, że dzięki temu spojrzycie na wnętrza od zupełnie innej strony oraz pozwoli to Wam na rozwijanie swojej pasji do wnętrz!

Dlatego rozmawiajmy o wnętrzach, razem!

Pozostałe wpisy z serii!

A tu zobaczycie czego nie robić! 😉

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli. Prywatnie poszukiwacz adrenaliny w nietypowych sportach i przekraczaniu własnych granic.

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Twój świadomy projekt