Dla ProjektantówFilmy

Trójkąt roboczy w kuchni – Obalamy MITY!

Trójkąt roboczy w kuchni jest przez wielu znany, ale przez tylko niewielu rozumiany. Niestety pojęcie o trójkącie roboczym w kuchni sprowadza się najczęściej do jego wierzchołków, czyli umieszczanie lodówki, zlewu i płyt w kuchni. Natomiast to, co jest najważniejsze, to zależność, jaka występuje między tymi punktami. Dlatego w tym wpisie wytłumaczę Wam, czym ten trójkąt roboczy jest i dlaczego wcale nie jest najważniejszy w urządzaniu kuchni.

 

Trójkąt roboczy w kuchni – Obalamy MITY!

 

Powierzchowna idea trójkąta roboczego w kuchni jest prosta do zapamiętania oraz trudna w pełnym zrozumieniu. Dlatego, zanim zaczniemy „zamieniać” instalację wodną, by zachować jakieś trójkąty w kuchni, to zastanówmy się, czy naprawdę tego potrzebujemy, ponieważ nie każda kuchnia z trójkątem jest doskonała, jak i nie każda bez zachowania tego trójkąta jest od razu źle zaprojektowana. 

Zasady w domyśle mają nam pomagać w planowaniu, a nie zastępować myślenie. Dlatego przede wszystkim skupmy się na zachowaniu blatu roboczego, czyli przestrzeni między płytą grzewczą a zlewem, a dopiero potem na właściwej kolejności.

Nie każda kuchnia z trójkątem roboczym jest doskonała, jak i nie każda bez zachowania tego trójkąta jest od razu źle zaprojektowana.

Co więcej, czasami wystarczy ustawić w innym miejscu lodówkę, aby kuchnia zagrała na trójkątach, jednak daremny to trud, gdy i takie zmiany nie wspierają naszego kierunku pracy. Więc ponownie tworzenie trójkąt roboczego w kuchni dla ergonomicznych purystów zwyczajnie mija się z celem.

Dlatego życzę Wam przemyślanych, funkcjonalnych i praktycznie zaprojektowanych kuchni niezależnie, czy będą w trójkąt, kółko, czy krzyżyk. 😉 

Samodzielnie urządzasz kuchnię? Zobacz!


Zobacz nasz kurs: Kuchnia IKEA krok po kroku

Kuchnia IKEA Kurs

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursu – Kuchnia IKEA krok po kroku


Darmowe programy do projektowania wnętrz

Jak kupić kuchnię!

Projektowanie kuchni i nie tylko

Meble IKEA

AGD

A może jak nie dekorować wnętrz? 🙂


Potrzebujesz indywidualnej pomocy przy urządzaniu?Zobacz nasze Konsultacje Wnętrz Online! 
Jeśli potrzebujesz pomocy przy kuchni –  Projekt Kuchni IKEA Online!
A może chcesz urządzić całe mieszkanie – ❤️Twój Świadomy Projekt! 

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli, kardiochirurg wnętrz, czyli specjalista od kuchni, które są sercem każdego domu!

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Czasami warto zastanowić się nad projektantem. Musi być sprawdzony, który potrafi słuchać i przypadną ci jego projekty do gustu..u nas była babka która nie słuchała,wciskała styl industrialny gdzie mi się on w ogóle nie podoba..wcześniej ustalając ceny i tak przekraczała..no i najlepiej z okolicy bo najlepiej się spotkać osobiście chociaż raz..by wszystko”dograć”

Back to top button