Porozmawiajmy o Wnętrzach

Popularne Podróże

Lubicie podróże? Dziś przyjrzymy się wnętrzu, pewnej znanej podróżniczki, które kryje w sobie zarówno popularne turystyczne atrakcje, jak i odległe miejsca zarezerwowane jedynie dla samotnych podróżników.

Może wolisz obejrzeć i posłuchać? 🙂

W starej dzielnicy

Mieszkanie znajduję się na warszawskim Nowolipiu, w dzielnicy, w której budynki sięgają lat 50. i składają się z 4-5 piętrowych bloków. Znajomość otoczenia jest bardzo ważna, aby docenić klimat salonu, który wprost nawiązuje do meblowych perełek designu z tamtego okresu. Wysoki połysk mebli, konstrukcja fotela i szmaragdowa zieleń stanowi wspaniałą aranżację, która pozostając nowoczesna, oddaje charakter słusznie minionej epoki.

Wnętrze z Pinteresta

Jednak wystarczy zrobić kilka kroków, aby znaleźć się w kuchni, która z PRL-em ma już mało wspólnego i przypomina zdecydowanie bardziej stylizowane kuchnie z katalogu vintage znalezione na Pintereście. Białe ryflowane fronty szafek, złote uchwyty i ponownie modna zieleń. Bardzo urokliwe miejsce w zdecydowanie bardziej znanym i popularnym wydaniu.

Być modern

A jak już o popularności mówmy to róż na ścianie, który znajdziemy w całym korytarzu łączącym wszystkie pomieszczenia, jest wyraźnym  komunikatem, że to mieszkanie jest nowoczesne. Natomiast malowanie ścian do połowy to nie tylko artystyczna wizja, ale jak już wiemy z poprzednich odcinków, celowy zabieg pozwalający wizualnie obniżyć oraz ocieplić wąskie i wysokie przestrzenie.

Osobiste podróże

Nowoczesne podejście jeszcze bardziej widać w miejscach zarezerwowanych dla prywatnego wypoczynku. Sypialnia z wyrazistą tapetą w  liście to wypisz wymaluj najbardziej aktualny trend w aranżacji wnętrz. Natomiast toaletka z przerobionej maszyny do szycia to już nawet trochę klisza, ale klisza z tych, które lubimy.

Pozwól sobie

W tej podróży najbardziej zaskakuje łazienka, która na pierwszy rzut oka wydaje się oderwana od całego wnętrza. Tak jak by nasza podróżnicza zabłądziła w czasie wędrówki, ale czy to nie jest najlepsze w podróży? Zgubić się i odnaleźć coś niezwykłego a czasem po zwyczajnie wygodnego.

Popularny intensywny odcień niebieskiego, łączony z popularną białą cegiełką, połączoną z popularną czarno-białą mozaiką. Dużo tu popularnych motywów ale czy to złe, że po ciężkiej wielodniowej podróży chcemy odpocząć nad wodą, sącząc popularne mohito, które tak bardzo lubimy?

Podróż przez klisze

To wnętrze jest bardzo ciekawe, ponieważ pokazuje, że można stworzyć osobiste, niebanalne i oryginalne wnętrze korzystając z popularnych i znanych rozwiązań. Często zdarza się, że jeśli za długo będzie przeglądać wnętrzarskie inspiracja, to w pewnym momencie wszystkie zaczną wyglądać podobnie. A ty zapragniesz czegoś innego i wpadniesz we własne sidła.

Jednak urządzasz swoje mieszkanie tylko i wyłącznie dla siebie, więc nie ma w tym absolutnie nic złego, że znajdują się w nim elementy, które Ci się spodobały, a widziałaś je w innym wnętrzu. Zresztą twoje mieszkanie zapewne też będzie inspiracja dla kogoś innego.

Siła delikatniej dekoracji

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o delikatnych, ale wyraźnych ozdobach z licznych podróży. To również ważna lekcja, że wnętrze pełne pasji nie musi być wcale przeładowane pamiątkami, czy ozdobami. Tu na ścianach wisi raptem kilka, za to bardzo konkretnych zdjęć, oddających ogrom emocji i to wystarczy. Gdyby było ich zbyt wiele, to zamiast wnosić do wnętrza energię, to by jedynie odwracały od niego uwagę.

Popularnie i modnie ale nadal oryginalne i osobiste

Mieszkania zaprojektowane prze cudniebosko, to bardzo zgrabny przykład jak korzystając ze sprawdzonych i modnych rozwiązań stworzyć oryginalną przestrzeń oddającą nastrój okolicy oraz pasje domowniczki.

Natomiast motyw podróży widoczny jest nie tylko w dekoracjach, ale również między pomieszczeniami, sprawiając tym samym, że to mieszkanie, samo w sobie jest podróżą.

Projekt: Cudniebosko
Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska 
Stylizacja: Maria Szymańska


Porozmawiajmy o Wnętrzach, to nowy cykl wpisów, które pierwotnie ukazywały się wyłącznie na naszym fanpage’u.

Ideą tego cyklu jest prezentowanie najciekawszych wnętrz oraz opowiadanie o nich z perspektywy projektantów wnętrz. Mamy nadzieję, że dzięki temu spojrzycie na wnętrza od zupełnie innej strony oraz pozwoli to Wam na rozwijanie swojej pasji do wnętrz!

Dlatego nie bójmy się i porozmawiajmy o wnętrzach razem!

Porozmawiajmy o wnętrzach!

A tu zobaczycie czego nie robić! 😉

Filip Tchorek

Konkretne, techniczne i finansowe porady o wnętrzach. Dbam, by tekst był pomocny i praktyczny, bo zawsze można powiedzieć to prościej! Zawodowo projektant mebli. Prywatnie poszukiwacz adrenaliny w nietypowych sportach i przekraczaniu własnych granic.

Powiązane Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Ebook Kolory Twojego Wnętrza